Wolski punkt bezpłatnych porad prawnych dla osób niezamożnych


Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Wola oraz Fundacja Academia Iuris zapraszają osoby niezamożne do skorzystania z bezpłatnej oferty porad prawnych, które udzielane są w „Ośrodku Nowolipie” przy ul. Nowolipie 25 B w następujące dni tygodnia:

  • poniedziałek 17.00-18.30
  • wtorek 15.30-19.00
  • środa 11.30-13.00
  • czwartek 17.15-18.45
  • sobota 15.00-17.00

Wolski punkt porad prawnych dla osób niezamożnych przy ul. Nowolipie 25 B działa od listopada 2004 r. Nieodpłatnych porad udzielają młodzi prawnicy – studenci ostatnich lat, absolwenci, aplikanci i doktoranci, którzy działają pod kierunkiem adwokatów i radców prawnych.

Punkt powstał dzięki współpracy Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Wola oraz Fundacji Academia Iuris i Centrum Usług Opiekuńczo – Socjalnych „Ośrodek Nowolipie”.

W „Wolskim punkcie porad prawnych dla osób niezamożnych” porad udzielają wolontariusze pracujący w Fundacji Academia Iuris.

Fundacja Academia Iuris powstała w kwietniu 2002 roku, aby świadczyć bezpłatne porady prawne dla osób niezamożnych. Społeczne poradnictwo prawne Fundacji Academia Iuris funkcjonuje w oparciu o punkty porad zorganizowane w różnych dzielnicach Warszawy w siedzibach instytucji współpracujących.

W czasie ustalonych dyżurów w punktach poradnictwa wolontariusze udzielają informacji i porad prawnych bezpośrednio osobom potrzebującym, które zgłaszają się po pomoc. Z uwagi na bezpieczeństwo prawne klientów każda porada wykraczająca poza prostą informację o dostępnych środkach prawnych jest konsultowana z prawnikiem.

Studenci pracują w zespołach trzy-czteroosobowych, wspólnie przyjmują klienta, kompletują dokumentację, konsultują razem rozwiązanie, które jest później przedstawiane na piśmie, a następnie zatwierdzane przez osobę nadzorującą i wręczane klientowi. Powyższy system jest praktykowany od początku działalności Fundacji i stanowi sprawdzoną i bezpieczną metodę świadczenia pomocy prawnej.

Serdecznie zapraszamy

Data opublikowania: 10 kwietnia 2006

Kategorie: ,

Inne aktualności

Uruchamiamy wolskie stacje metra.

Stacje Płocka, Młynów i Księcia Janusza już jutro będą otwarte. Tym samym od soboty 4 kwietnia linia metra M2 wydłuży się o trzy kolejne przystanki. Przejazd podziemną koleją ze stacji Trocka w głąb Woli zajmie niewiele ponad dwadzieścia minut. – Sieć warszawskiego metra powiększa się...

Więcej

Obniżenie czynszu z powodu epidemii koronawirusa

Zarząd Dzielnicy Wola, w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, ustalił zasady jednokrotnego obniżenia czynszu z tytułu najmu lokali użytkowych usytuowanych...

Zdjęcie ukazujące remont ulicy Górczewskiej

Metro oddaje Górczewską – otwarcie odcinka Płocka-Prymasa

Odcinek ulicy Górczewskiej pomiędzy al. Prymasa Tysiąclecia a ulicą Płocką będzie znowu dostępny dla kierowców. Wykonawca wolskiego odcinka II linii...