Kobiety pobiegły o Puchar Burmistrza Woli


W Lasku na Kole, na warszawskiej Woli odbył się I Bieg Główny Women’s Run Wola. Wydarzenie było podsumowaniem trwającej od sierpnia br. akcji Women’s Run Wola, dzięki której kobiety z całej Warszawy spotykały się w każdą sobotę, aby wspólnie pobiegać na świeżym powietrzu po malowniczych parkach na Woli. 3-kilometrowa trasa w Lasku na Kole była ich pierwszym sprawdzianem.

Rozgrzewkę i bieg poprowadził trener Dariusz Wieczorek, który od początku trwania akcji wprowadza panie w tajniki tego sportu i pokazuje, że bieganie może być nie tylko zdrowe, ale i przyjemne. Dość krótki dystans oraz miejsce biegu wyróżnia imprezę spośród innych biegów.

Jak zauważa zwyciężczyni biegu, Olga Ziętek, większość podobnych imprez odbywa się na większym dystansie, 5 lub 10 km, na ulicy i nie ukrywa, że chciałaby, aby właśnie takich biegów przełajowych było więcej.

Impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem. W biegu wzięło udział kilkadziesiąt kobiet, głównie trenujących od sierpnia w ramach akcji. Przyciągnęła również nowych pasjonatów biegania. Paniom kibicowały całe rodziny i bliscy. Do biegu zagrzewali także członkowie zarządu dzielnicy Wola, m.in. Pan Paweł Pawlak oraz Pan Mieczysław Zmysłowski.

Świetne nastroje i piękna słoneczna pogoda, która od samego początku trwania akcji Women’s Run towarzyszyła paniom, stworzyły niepowtarzalną atmosferę.

Na zakończenie wszyscy zebrali się w Hali Sportowej Koło, gdzie nastąpiło uroczyste wręczenie nagród, a po nim bankiet, na którym goście mogli posilić się oczywiście zdrową żywnością i podzielić się między sobą wrażeniami.

Wszyscy startujący w biegu zostali nagrodzeni medalami oraz upominkami od Partnerów programu Women’s Run, m.in. kosmetykami od firmy Eveline Cosmetics, sportowymi gadżetami od Reeboka oraz prezentami od Lilla House. Pierwsze trzy miejsca były uhonorowane również trofeum Burmistrza Dzielnicy Wola.

Program Women’s Run jest skierowany przede wszystkim do kobiet, które na co dzień raczej nie uprawiają żadnego sportu. Ma na celu promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia, pokazanie, że przy odrobinie chęci jogging może uprawiać każdy, w niemal każdym wieku i warunkach. Dużym atutem jest obecność trenera, który prowadzi każde spotkanie.

Treningi na Woli potrwają co najmniej do końca listopada 2010 r. W przyszłym roku program pozerzy również swój zasięg o inne dzielnice Warszawy.

Organizatorzy:
ABK Grupa agencja komunikacji marketingowej
Urząd Dzielnicy Wola m. st. Warszawy
Partnerzy:
Eveline Cosmetics
Reebok
Lilla House
Idee Kaffee

Pliki

Data opublikowania: 5 listopada 2010

Kategorie: , ,

Inne aktualności

Miniatura 65898

Kiedy plan miejscowy dla rejonu ul. Wolskiej i Płockiej

Nadal trwają prace związane z opracowaniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ul. Wolskiej i ul. Płockiej. Dzielnica zwróciła się do prezydenta Warszawy z prośbą o określenie terminu uchwalenia planu, gdyż przedłużająca się procedura planistyczna i brak planu miejscowego stwarza poważne ryzyko niekontrolowanej zabudowy...

Więcej

Spotkania szkoleniowe w zakresie doradztwa zawodowego na Woli

W ramach wsparcia doradztwa zawodowego i promowania szkół zawodowych w dniach 3 – 6 lutego br. odbyły się spotkania szkoleniowe...

„Zima w mieście” na Woli

Przedstawiciele delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarzadzania Kryzysowego w Dzielnicy Wola uczestniczyli w zajęciach organizowanych ramach akcji „Zima w mieście” przez...