Zapraszamy na WOLĘ po ZDROWIE


Niedziela przed telewizorem? 5 czerwca na pewno nie dla mieszkańców Woli. Piknik „Na WOLĘ po ZDROWIE” to co roku wyczekiwany dzień zdrowego i aktywnego odpoczynku z całą rodziną.

Nieodpłatne badania, w tym: fluoryzacja uzębienia u dzieci, mammografia i cytologia, badanie słuchu, konsultacje specjalistów: pedagoga, psychologa, internisty, położnej, dietetyka, a nawet prawnika. Ponad to dmuchańce, konkursy z nagrodami dla całych rodzin, Mazowieckie Forum Zdrowia, pokazy pierwszej pomocy, występy artystyczne – w tym popularny Kabaret LIMO.
To tylko część z atrakcji, jakie czekają na mieszkańców w niedzielę 5 czerwca w Parku im. gen. Sowińskiego w ramach pikniku „Na WOLĘ po ZDROWIE”. Start już o godz. 13.00.

________________

W miasteczku namiotowym w godz. 13.00 – 18.00 zaprezentuje się ponad 50 partnerów – instytucje, placówki ochrony zdrowia, firmy oraz organizacje pozarządowe. Oferty stanowisk obejmą szerokie działania promujące zdrowie i profilaktykę zachowań ryzykownych. Łączyć je będzie wspólna idea – DBANIE O ZDROWIE CAŁEJ RODZINY poprzez m.in. zachęcenie do regularnego wykonywania badań i szczepień, aktywności fizycznej, do zdrowego odżywianie, korzystania z dóbr kultury, integracji z innymi, a zwłaszcza z najbliższymi. Organizatorzy zapewnią konsultacje i porady również w kwestii przeciwdziałania uzależnieniom i przemocy, w tematyce dbania o dobrostan psychiczny, przekażą informacje gdzie szukać wsparcia w trudnych sytuacjach życiowych, jak też nauczą radzenia sobie ze stresem i depresją.

________________

Scena Amfiteatru ruszy od godz. 16.00. Pokaz tai chi zaprezentuje Stowarzyszenie Taoistycznego Tai Chi, a zaraz po nim Młodzieżowa Rada Dzielnicy zaprosi na koncert wolskich zespołów młodzieżowych pod hasłem „W rytmie WOLI”.
O godz. 18.00 po dniu pełnym wrażeń zabawi mieszkańców popularny Kabaret LIMO.

Już dziś warto zarezerwować sobie pierwszą czerwcową niedzielę.

W załączeniu plakat informacyjny oraz ulotka zawierająca spis uczestników.

________________

A w poniedziałek 6 czerwca już od godz. 9.00 zapraszamy na honorową zbiórkę krwi dla dzieci z Oddziału Kardiochirurgicznego Szpitala przy Działdowskiej 1. Oddać krew będzie można w Zespole Szkół Nr 36 im. Marcina Kasprzaka przy ul. Kasprzaka 19/21 w godz. 9.00 – 13.00.

Pliki

Inne aktualności

„Świetlica Marzeń” w Szkole Podstawowej nr 234 im. Juliana Tuwima

W środę 9 czerwca br. odbyła się symboliczna uroczystość otwarcia „Świetlicy Marzeń” w Szkole Podstawowej nr 234 im. Juliana Tuwima. Wzięły w niej udział dzieci z klasy 3b z nauczycielem świetlicy, przedstawiciele Rady Rodziców oraz Pani Hanny Krupy, dyrektora szkoły. Rodzice opowiedzieli o tym,...

Więcej
Grafika przedstawia numer telefonu na infolinię dot. przekształceń użytkowania wieczystego

PRZEKSZTAŁCENIA UŻYTKOWANIA WIECZYSTEGO – INFOLINIA

Szanowni Państwo, zależy nam na sprawnym prowadzeniu spraw związanych z przekształceniami użytkowania wieczystego. Dlatego w Urzędzie Dzielnicy Wola działa w...

Narodowy Spis Powszechny 2021

Spis powszechny: 12 czerwca dniem otwartym!

W sobotę, w 18 punktach w całej Warszawie, można dokonać samospisu w ramach trwającego Narodowego Spisu Powszechnego 2021. W tym...