na WOLĘ po ZDROWIE


Fluoryzacja zębów u dzieci, mammografia i cytologia dla kobiet, konsultacje dot. profilaktyki chorób nowotworowych dla mężczyzn, badania słuchu i liczne porady dla wszystkich, a nawet zajęcia z psem i pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej – to tylko cześć atrakcji jakie czekały w Parku Sowińskiego.

Mimo upalnej pogody w niedzielę 5 czerwca wielu mieszkańców z całymi rodzinami odwiedziło piknik „Na Wolę po zdrowie”.br />

Na mieszkańców różnych grup wiekowych zainteresowanych swoim zdrowiem czekali liczni specjaliści. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się porady dietetyka, diabetologa, położnej, psychologów i prawnika. Stanowiska placówek ochrony zdrowia mimo wysokiej temperatury przyciągnęły tłumy. Profesjonalne badania zapewnili przedstawiciele m.in. Szpitala Wolskiego im. dr Anny Gostyńskiej, Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Warszawa Wola Śródmieście oraz Szpitala Specjalistycznego św. Zofii oraz Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie.

Oferty swoje zaprezentowało również wiele organizacji pozarządowych kierujących swoje działania do odbiorców różnych grup wiekowych, w tym do dzieci młodzieży, seniorów, całych rodzin.

Organizacje zaprezentowały swoje oferty wsparcia i konsultacji m.in. dla osób z niepełnosprawnościami, chorych na cukrzycę, niewidomych, chorych na stwardnienie rozsiane, chorobę Huntingtona, chorych na depresję, reumatyków, czy też chorych na chorobę Parkinsona.

Uczestnicy pikniku zachęcali do dawstwa szpiku, zakładania rodzin zastępczych, edukowali w tematyce HIV/AIDS i wirusa HPV, jak również umożliwili konsultację z seksuologiem, psychoonkologiem oraz osobami po przebytej chorobie nowotworowej.

Urząd Dzielnicy Wola zaprosił mieszkańców do włączenia się w grono honorowych krwiodawców w ramach akcji 6 czerwca w Zespole Szkół nr 36 przy ul. Kasprzaka 19/21. W ramach akcji inicjowanych przez Radną Dzielnicy Wola Monikę Wiśnioch od kilku lat krew przekazywana jest dla chorych dzieci ze Szpitala przy ul. Działdowskiej 1.

Na najmłodszych czekały niezliczone atrakcje. Zespół Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Wola zachęcał do aktywności sportowych, konkursów oraz szaleństw na dmuchawcach i trampolinach. Organizacje pozarządowe prezentowały przy stanowiska pokazy tańca, konkursy, malowanie twarzy, jak również zapraszały do świata zwierząt.


Pracownicy Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia zaprosiłi całe rodziny
– milusińskich na podróżniczą grę profilaktyczną, a rodziców i seniorów na poradę prawnika, psychologa, sprawdzenia się w alkogoglach i do zapoznania z szeroką ofertą informacyjną – dotyczącą spraw społecznych, profilaktyki uzależnień oraz zdrowia. Każdy mały pacjent Stomatologa Jarosława Aleksandrowicza honorowany był kolorową klepsydrą do mierzenia czasu mycia zębów. Panie specjalistki obsługujące Cytmomamobus Centrum Onkologii chwaliły powodzenie akcji – i mimo wysiłku w niedzielne popołudnie z chęcią włączyły kilkadziesiąt mieszkanek Woli do ogólnopolskiego programu przesiewowego.

O godzinie 15.50 Pani Burmistrz Urszula Kierzkowska zapaliła lont napoleońskiej armaty, której wystrzał uroczyście rozpoczął drugą część pikniku – występy artystyczne. Mieszkańców przywitali również: Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Wola – Mieczysław Zmysłowski i Marek Sitarski, Poseł na Sejm Michał Szczerba, oraz Radni Dzielnicy Wola: Kamil Giemza, Adam Hać i Wojciech Bartnik. Na pikniku obecny był również Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Wola Pan Paweł Pawlak. Pokaz historycznego wystrzału odbył się dziękui współpracy Urzędu Dzielnicy z Polskim Stowarzyszeniem Strzelectwa Historycznego.

Gospodarze oraz goście z zainteresowaniem odwiedzili stanowiska uczestników. A było co podziwiać i czemu się wsłuchiwać i z kim konsultowac potrzeby mieszkańców – na pikniku zgromadziło się aż 64 partnerów, w tym organizacji pozarządowych, instytucji samorządowych i placówek ochrony zdrowia i innych.

Na scenie Amfiteatru od godz. 16.00 można było podziwiać tai chi oraz talenty młodzieżowych zespołów festiwalu pn. „W rytmie Woli” zorganizowanego przez Młodzieżową Radę Dzielnicy Wola.

Po zakończeniu prezentacji ofert Miasteczka Namiotowego od godz. 18.00 na scenie Amfiteatru rozbawiał kabaret LIMO – trudno było o miejsce siedzące, a śmiech publiczności roznosił się po okolicy. Bisom nie było końca.

Niedzielne popołudnie zachęciło mieszkańców do odpoczynku i relaksu, a jednocześnie sprzyjało rozmowom, badaniom i poradom. Mimo upalnej, czerwcowej pogody wiele osób nie chciało opuścić tej wyjątkowej okazji do zbadania o zdrowie, integracji i zapoznania się z szeroką ofertą Dzielnicy Wola.

Czwarta edycja pikniku „na WOLĘ po ZDROWIE” za nami.

Na kolejny piknik zapraszany już za rok.

Przypominamy jednak – dbać o zdrowie należy codziennie!

___________________

W załączeniu spis wszystkich uczestników, którzy zaprosili Państwa „na Wolę po zdrowie”.

Pliki

Inne aktualności

„Świetlica Marzeń” w Szkole Podstawowej nr 234 im. Juliana Tuwima

W środę 9 czerwca br. odbyła się symboliczna uroczystość otwarcia „Świetlicy Marzeń” w Szkole Podstawowej nr 234 im. Juliana Tuwima. Wzięły w niej udział dzieci z klasy 3b z nauczycielem świetlicy, przedstawiciele Rady Rodziców oraz Pani Hanny Krupy, dyrektora szkoły. Rodzice opowiedzieli o tym,...

Więcej
Grafika przedstawia numer telefonu na infolinię dot. przekształceń użytkowania wieczystego

PRZEKSZTAŁCENIA UŻYTKOWANIA WIECZYSTEGO – INFOLINIA

Szanowni Państwo, zależy nam na sprawnym prowadzeniu spraw związanych z przekształceniami użytkowania wieczystego. Dlatego w Urzędzie Dzielnicy Wola działa w...

Narodowy Spis Powszechny 2021

Spis powszechny: 12 czerwca dniem otwartym!

W sobotę, w 18 punktach w całej Warszawie, można dokonać samospisu w ramach trwającego Narodowego Spisu Powszechnego 2021. W tym...