LOKALE NA DZIAŁALNOŚĆ KULTURALNĄ NA WOLI


Po raz pierwszy na Woli ruszyło postępowanie, w którym można wynająć lokal z przeznaczeniem wyłącznie na działalność kulturalną. Oferty można składać w wolskim Zakładzie Gospodarowania Nieruchomościami do 4 grudnia.

Urząd proponuje organizacjom prowadzącym działalność kulturalną cztery lokale, położone w centralnej części Woli: ul. Grzybowska 88, ul. Ludwiki 1 ul. Wolska 66 i Rabsztyńska 24.
Ich powierzchnia wynosi od 60 do 400 m2.

Organizacje zainteresowane wynajęciem takiego lokalu będą składać pisemne propozycje, zawierające m.in. koncepcję planowanej w lokalu działalności kulturalnej wraz z uzasadnieniem, jak te działania wpłyną na rozwój oferty kulturalnej dla mieszkańców Warszawy i Woli oraz pomysł na zagospodarowanie lokalu, a także opis przewidywanego zakresu remontu, modernizacji i adaptacji lokalu. Można także dołączyć dokumenty i materiały (opinie, recenzje, rekomendacje, materiały prasowe etc.) potwierdzające odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w zakresie prowadzenia działalności kulturalnej.

W postępowaniu na wynajem tych czterech lokali o wyborze najemców zdecyduje komisja, a decydujące znaczenie, w odróżnieniu od typowych konkursów na lokale użytkowe, będzie miała ciekawa i wartościowa propozycja działalności kulturalnej, a nie wysokość stawki czynszu. Pozwala to organizacjom kulturalnym pozyskać lokal w dobrym punkcie miasta za minimalną kwotę, ponieważ konkurować będą programy, a nie możliwości finansowe.

Minimalna stawka czynszu za najem lokalu nie może być niższa, niż suma miesięcznych wydatków obciążających wynajmującego z tytułu utrzymania lokalu i wpłat na fundusz remontowy i zarazem nie mniejsza niż 6,70 zł/m2 + VAT.

Szczegółowe zasady postępowania określa regulamin.

Pliki

Data opublikowania: 13 listopada 2013

Kategorie: ,

Inne aktualności

boisko przy szkole podstawowej nr 387 na Woli przed remontem z budżetu obywatelskiego

Boisko piłkarskie przy Szkole Podstawowej nr 387 zostanie zmodernizowane

Dzielnica Wola podpisała umowę na modernizację boiska do piłki nożnej przy Szkole Podstawowej nr 387 przy ul. Kasprzaka 1/3, które będzie kolejnym elementem infrastruktury sportowej w tym rejonie. Remont zostanie sfinansowany z budżetu obywatelskiego. Koszt inwestycji to niemal 610 tys. złotych. Kolejne inwestycje finansowane...

Więcej
Budowa stacji metra Ulrychów - organizacja ruchu

Wraca przejazd do centrum handlowego przy ul. Górczewskiej

W piątek, 3 lipca, około godz. 22.00 wykonawca metra zmieni organizację ruchu na ulicy Górczewskiej. Kierowcy jadący od strony ulicy...

Kobieta i dziecko w żłobku wśród zabawek dla dzieci

Ponad 3 tys. wolnych miejsc w żłobkach – trwa nabór

Rozpoczął się drugi etap rekrutacji do żłobków, w którym dostępnych jest blisko 3,1 tys. miejsc dla najmłodszych warszawiaków. Wolne miejsca...