WOLSKI AMBASADOR ZDROWIA – poradnik dla mieszkańców nt. zdrowego stylu życia

 

Chcielibyśmy Państwu zaprezentować publikację „Wolski Ambasador Zdrowia. Zdrowy i aktywny styl zycia. Poradnik dla mieszkańców Dzielnicy Wola m.st. Warszawy” przygotowaną przez Fundację Wygrajmy Zdrowie im. Grzegorza Madeja oraz Dzielnicę Wola.

W dzisiejszych czasach jesteśmy zasypywani informacjami, jak dbać o zdrowie. Niestety, często nie da się rozpoznać, które z tych treści są rzetelne, a które są jedynie kolejną modną nowinką. Poradnik „Wolski Ambasador Zdrowia” ma pomóc w jasny i przystępny sposób uporządkować najważniejsze kwestie dot. zdrowego stylu życia.

Poradnik ten powstał z myślą, aby pomóc rozwiać wątpliwości i przekazać najważniejsze zasady utrzymania zdrowia. W poradniku pokazujemy wiele ciekawych pomysłów, praktycznych porad i wskazówek, jak o nasze zdrowie możemy sami zadbać. Zależy ono bowiem w największej mierze od naszych codziennych zachowań, nawyków i podejmowanych decyzji.

Jest to kolejne działanie realizowane przez Dzielnicę Wola z Fundacją Wygrajmy Zdrowie im. prof. Grzegorza Madeja. Dla mieszkańców powstały do tej pory programy „Zdrowa Wola – profilaktyka chorób nowotworowych” oraz „Wola na zdrowie – profilaktyka chorób cywilizacyjnych” – cieszyły się ogromnym powodzeniem i pokazały jak istotną sprawą jest profilaktyka i aktywne dbanie o zdrowie.

ZDROWY I AKTYWNY STYL ŻYCIA – co to naprawdę znaczy?
1. BĄDŹ AKTYWNY
2. JEDZ ROZSĄDNIE
3. UNIKAJ UŻYWEK
4. PRACUJ I WYPOCZYWAJ
5. NAUCZ SIĘ RADZIĆ SOBIE ZE STRESEM
6. DBAJ O RELACJE Z BLISKIMI
7. MIEJ KONTAKT Z NATURĄ
8. ZADBAJ O RADOŚĆ NA CO DZIEŃ
9. PAMIĘTAJ O REGULARNYCH BADANIACH PROFILAKTYCZNYCH
Jak zostać WOLSKIM AMBASADOREM ZDROWIA?
1. Podziel się z innymi informacjami, które zdobyłeś m.in. czytając Poradnik
2. Spędzając czas wspólnie ze znajomymi rozmawiaj na temat prozdrowotnego stylu życia i sposobów skutecznego dbania o zdrowie
3. Wprowadź zmiany w codziennych nawykach razem z bliską osobą np. wspólne ćwiczenia,
zdrowe odżywianie itp.
4. Zachęć też innych do zostania Wolskim Ambasadorem Zdrowia !
____________________
Publikację „Wolski Ambasador Zdrowia. Zdrowy i aktywny styl zycia. Poradnik dla mieszkańców Dzielnicy Wola m.st. Warszawy” można znaleźć w siedzibach Urzędu Dzielnicy przy Al. Solidarności 90 oraz przy ul. Syreny 18.

 

Pliki

Inne aktualności

„Eko z Twoją Wolą”, czyli dzieci i młodzież troszczą się o środowisko

Wolskie przedszkola i szkoły od lat działają na rzecz szeroko rozumianej ekologii. W tym roku realizują projekt „Eko z Twoją Wolą”. Celem inicjatywy jest m.in. zmotywowanie wychowanków i uczniów do poznawania najważniejszych wartości lokalnej przyrody, zachęcenie do działań na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego,...

Więcej
Grafika informacyjna, alert pomarańczowy

Komunikat o jakości powietrza 23 lutego – alert pomarańczowy

Informacja Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, który w związku z przekroczeniem dopuszczalnych norm jakości powietrza na obszarze woj. mazowieckiego, ogłosił...

Miniatura 71771

Dzień Bezpiecznego Internetu w Przedszkolu nr 124

9 lutego br. w Przedszkolu nr 124 przy ul. Dzielnej 15 b w Warszawie odbył się Dzień Bezpiecznego Internetu. W...