JUŻ SĄ SPACERY PO WOLI W APLIKACJI ARGUIDO


Dzięki innowacyjnej aplikacji turystycznej Arguido mieszkańcy będą mogli odkryć Wolę na nowo.

Wola jako pierwsza dzielnica w stolicy podjęła współpracę z firmą AGM Reality, która stworzyła innowacyjną aplikację turystyczną Arguido. Dzięki niej mieszkańcy mogą na nowo odkryć wolskie zakątki. – Arguido to nowoczesny i mobilny przewodnik miejski. Nasze oprogramowanie wyróżnia zastosowanie rewolucyjnej technologii Augmented Reality (rozszerzona rzeczywistość) – mówi Maciej Długosz, prezes firmy AGM Reality.

Dzięki temu rozwiązaniu weekendowy spacer może zamienić się w fascynującą podróż po najciekawszych miejscach na Woli. – Dzięki naszym przewodnikom wystarczy nakierować urządzenie w stronę obiektu aby przeczytać najciekawsze o nim informacje czy obejrzeć zdjęcie – podkreśla Długosz.

W aplikacji dostępne są już pierwsze trzy spacery:

 • Zły na Woli, czyli co robił Tyrmand na Dzikim Zachodzie
 • Stadiony i bazary warszawskiej Woli
 • Śladami getta na Woli – spacer po małym gettcie

Docelowo planujemy  zamieścić w aplikacji kilkanaście spacerów, które przygotowuje Stowarzyszeniem Miłośników Ziemi Mazowieckiej MASŁAW. Teksty ukazujące ciekawostki i nieznane oblicze Woli przygotowali dr Paweł Brudek i Partycja Jastrzębska z Masława, a autorem niezwykłych zdjęć jest Mateusz Gołąb. – Wola to dzielnica kontrastów, dlatego nasza oferta spacerów będzie różnorodna. Pokażemy nie tylko charakterystyczne miejsca, ale także obszary i tematy mniej znane. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie – zapewnia Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola. W ramach interaktywnych spacerów oznaczonych zostanie blisko 100 miejsc – zabytków, ciekawych budynków, zakątków, elementów sztuki ulicznej.

Projektując spacery chcemy dotrzeć nie tylko do mieszkańców Woli, ale także osób, które jeszcze jej nie znają. Wycieczki będą dotyczyły popularnych tematów takich jak: Wola przemysłowa, Powstanie na Woli, czy też wolskie osiedla, po tematy mniej oczywiste, ciekawostki związane z dzielnicą, które pokazują jej barwny charakter, jak: „Folklor Woli” czy „Sztuka, literatura i muzyka na Woli”. Pokazana zostanie także współczesna biznesowa Wola, a miłośnicy sztuki ulicy będą mogli zwiedzić wolskie graffiti. W aplikacji znajdą się także wycieczki przeznaczone dla rowerzystów.

Aplikacja Arguido jest bezpłatna i dostępna dla użytkowników dla dwóch najpopularniejszych systemów mobilnych Android oraz iOS.  

Sklep Play:

https://play.google.com/store/

App Store:

https://itunes.apple.com/pl/app/

 

Pełna lista wolskich tras spacerowych, które będą dostępne w Aplikacji Arguido:

 1. Zły na Woli czyli co robił Tyrmand na dzikim Zachodzie
 2. Wolski street art. Murale i sztuka w przestrzeni publicznej – wycieczka rowerowa
 3. Wola filmowa – wycieczka rowerowa
 4. Zachodnia Wola przemysłowa – wycieczka rowerowa
 5. Wola postindustrialna – Czyste
 6. Gazownia Warszawska i jej okolice
 7. Forteczne relikty na Odolanach – wycieczka rowerowa
 8. Wola osiedlowa – Koło
 9. Śladami Powstania Warszawskiego na współczesnej Woli. „Twardy front” Zgrupowania Chrobry II cz. 1
 10. Śladami Powstania Warszawskiego na współczesnej Woli. „Twardy front” Zgrupowania Chrobry II cz. 2
 11. Małe Getto
 12. Wola wielowyznaniowa
 13. Od Pałacyku na Kercelak – i Wola ma swoją gwarę
 14. Stadiony i bazary miejsce spotkań mieszkańców Woli – wycieczka rowerowa
 15. Biznes to Wola czyli o nowych inwestycjach

Data opublikowania: 2 czerwca 2015

Kategorie: ,

Inne aktualności

Spotkania szkoleniowe w zakresie doradztwa zawodowego na Woli

W ramach wsparcia doradztwa zawodowego i promowania szkół zawodowych w dniach 3 – 6 lutego br. odbyły się spotkania szkoleniowe „Czas dla zawodowców na Woli”. Szkolenia zorganizowane były w ośmiu wolskich z espołach szkół kształcący w zawodach. W spotkaniach uczestniczyli doradcy zawodowi, pedagodzy i...

Więcej

„Zima w mieście” na Woli

Przedstawiciele delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarzadzania Kryzysowego w Dzielnicy Wola uczestniczyli w zajęciach organizowanych ramach akcji „Zima w mieście” przez...

Wolska Zbiórka Krwi- Rusza kolejna edycja

Dzielnica Wola zaprasza do udziału w kolejnych Wolskich Zbiórkach Krwi w roku 2020. Do podzielenia się zdrowiem zapraszamy w tym...