„WOLA BEZPIECZEŃSTWA”,


Relacja z Kompleksowego Treningu Bezpieczeństwa – pilotażowego szkolenia dla dzieci, będącego elementem programu „WOLA BEZPIECZEŃSTWA”, zorganizowanego w Szkole Podstawowej Nr 225 im. Józefa Gardeckiego w Warszawie.

14 czerwca 2016 r. na długo pozostanie w pamięci uczniów. Tego dnia Fundacja „ANIKAR”, Fundacja „FORANI” oraz „GROM GROUP” przy wydatnej pomocy Policji i Straży Pożarnej zorganizowali dla uczniów Kompleksowy Trening Bezpieczeństwa.

W zajęciach uczestniczył gość specjalny – Pani Anna Zalewska Minister Edukacji Narodowej.

Uczniowie klas 4-6 poznali techniki ratowania życia, ćwiczyli ewakuację na wypadek pożaru, dowiedzieli się, jak prawidłowo zachować się w przypadku ataku terrorystycznego oraz jak radzić sobie z emocjami w trudnych momentach.

Uczniowie klas 1-3 oraz oddziału przedszkolnego mieli możliwość obejrzenia wozu straży pożarnej, karetki pogotowia i samochodu policji oraz rozmowy z przedstawicielami tych służb.

Dzień Bezpieczeństwa okazał się dla uczniów niezwykle bogatym w wiedzę i umiejętności niezbędne w edukacji każdego człowieka.

Data opublikowania: 15 czerwca 2016

Kategorie: , ,

Inne aktualności

ŚWIĘTO MURANOWA- ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO ŚWIĘTOWANIA

Pokazy starych zdjęć Muranowa, spacery po osiedlu, warsztaty woskowijek i podwórkowy salon gier to tylko niektóre atrakcje Święta Muranowa, które odbędzie się 19 września 2020 r.(sobota). Ci, którzy w sobotę w godz. 11-15 znajdą się na Muranowie, będą mogli wybierać spośród ofert 14 instytucji...

Więcej

Dzieci z wolskich placówek wsparcia dziennego na wakacjach

Podczas tegorocznych wakacji dzieci z wolskich placówek wsparcia dziennego uczestniczyły w trzech zorganizowanych wyjazdowych formach wypoczynku. Były one kontynuacją całorocznej...

Na Woli zacumuje statek piracki

Jesienią mają zakończyć się prace w Parku Sowińskiego przy budowie nietypowej atrakcji dla najmłodszych, którą wybrano w zeszłorocznej edycji budżetu...