Nagroda za wspaniałą obywatelską postawę


Komendant Rejonowy Policji Warszawa IV mł. insp. Marcin Mielczarek spotkał się z kierownikiem i dwoma pracownicami banku dziękując za wzorową postawę. W skierowanych słowach nie krył swojego uznania dla odwagi, determinacji i profesjonalnego działania, dzięki któremu udaremniono próbę dwóch oszustw bankowych.

W liście gratulacyjnym, który otrzymała kierownik i pamiątkowych tabliczkach wręczonych dwóm pracownicom banku, Komendant podziękował za profesjonalizm i za pełną poświęcenia obywatelską postawę, dzięki której udaremniono próbę dwóch oszustw bankowych.

Przypomnijmy, do banku przyszła starsza kobieta, która zamierzała pobrać pieniądze w wysokości 50.000 złotych. Czujna pracownica banku w rozmowie z klientką, spostrzegła, że coś jest nie tak. Okazało się, że starsza pani miała być ofiarą oszusta. Chwilę wcześniej zadzwonił do 80-latki mężczyzna, twierdząc, że jest policjantem i ma zatrzymać nieuczciwego pracownika banku. Poprosił o pomoc w zatrzymaniu oszustów, prosząc o wypłatę pieniędzy. Dzięki natychmiastowej reakcji pracownika banku, profesjonalnie wykonanym obowiązkom służbowym, doszło do udaremnienia próby wyłudzenia pieniędzy, starsza pani nie straciła oszczędności życia. Oszuści w wieku 15, 16 i 17 lat zostali zatrzymani.

Po kilku dniach kolejny raz, inny klient, w tym samym banku zamierzał podjąć pieniądze w wysokości 25.000 złotych. I tym razem, dzięki natychmiastowej reakcji pracownika banku, doszło do udaremnienia próby wyłudzenia pieniędzy, starszy pan nie stracił oszczędności życia.

Komendant Rejonowy Policji Warszawa IV mł. insp. Marcin Mielczarek  przyznał, że postawa pracownic z banku niewątpliwie świadczy o wsparciu, jakie społeczeństwo niesie nam w codziennej pracy. Do gratulacji przyłączył się Burmistrz Dzielnicy Wola Pan Krzysztof Strzałkowski.

Data opublikowania: 12 stycznia 2017

Kategorie: , ,

Inne aktualności

„KOBIECA STREFA ROZWOJU – COACHING DLA KOBIET” – Cykl bezpłatnych warsztatów i szkoleń

Marzec to miesiąc pożegnania zszarzałej bieli, a powitania tego co nowe, kolorowe i radosne. To idealny czas na WIOSENNE PRZEBUDZENIE uśpionych marzeń, projektów, które nigdy nie ujrzały światła dziennego oraz zagubionej pod lodem KOBIECEJ MOCY. Dlatego już dziś zapraszamy  kobiety do wzięcia udziału w...

Więcej

„KOBIECA STREFA ROZWOJU – COACHING DLA KOBIET” – Cykl bezpłatnych warsztatów i szkoleń

Marzec to miesiąc pożegnania zszarzałej bieli, a powitania tego co nowe, kolorowe i radosne. To idealny czas na WIOSENNE PRZEBUDZENIE...

Dziś, w wieku 58 lat odeszła Pani wicedyrektor Gabriela Bobrzak z wolskiej szkoły Podstawowej nr 236. Na tym stanowisku pracowała...