Nagroda za wspaniałą obywatelską postawę


Komendant Rejonowy Policji Warszawa IV mł. insp. Marcin Mielczarek spotkał się z kierownikiem i dwoma pracownicami banku dziękując za wzorową postawę. W skierowanych słowach nie krył swojego uznania dla odwagi, determinacji i profesjonalnego działania, dzięki któremu udaremniono próbę dwóch oszustw bankowych.

W liście gratulacyjnym, który otrzymała kierownik i pamiątkowych tabliczkach wręczonych dwóm pracownicom banku, Komendant podziękował za profesjonalizm i za pełną poświęcenia obywatelską postawę, dzięki której udaremniono próbę dwóch oszustw bankowych.

Przypomnijmy, do banku przyszła starsza kobieta, która zamierzała pobrać pieniądze w wysokości 50.000 złotych. Czujna pracownica banku w rozmowie z klientką, spostrzegła, że coś jest nie tak. Okazało się, że starsza pani miała być ofiarą oszusta. Chwilę wcześniej zadzwonił do 80-latki mężczyzna, twierdząc, że jest policjantem i ma zatrzymać nieuczciwego pracownika banku. Poprosił o pomoc w zatrzymaniu oszustów, prosząc o wypłatę pieniędzy. Dzięki natychmiastowej reakcji pracownika banku, profesjonalnie wykonanym obowiązkom służbowym, doszło do udaremnienia próby wyłudzenia pieniędzy, starsza pani nie straciła oszczędności życia. Oszuści w wieku 15, 16 i 17 lat zostali zatrzymani.

Po kilku dniach kolejny raz, inny klient, w tym samym banku zamierzał podjąć pieniądze w wysokości 25.000 złotych. I tym razem, dzięki natychmiastowej reakcji pracownika banku, doszło do udaremnienia próby wyłudzenia pieniędzy, starszy pan nie stracił oszczędności życia.

Komendant Rejonowy Policji Warszawa IV mł. insp. Marcin Mielczarek  przyznał, że postawa pracownic z banku niewątpliwie świadczy o wsparciu, jakie społeczeństwo niesie nam w codziennej pracy. Do gratulacji przyłączył się Burmistrz Dzielnicy Wola Pan Krzysztof Strzałkowski.

Data opublikowania: 12 stycznia 2017

Kategorie: , ,

Inne aktualności

Miniatura 69698

Obwieszczenie o wydaniu decyzji nr 10/U/2020/cp o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego polegającej na budowie stacji bazowej telefonii cyfrowej T-Mobile Polska SA nr 20814, wykonanej w warunkach samowoli budowlanej, na dachu budynku znajdującego się na dz. ew. nr 38 w obrębie 6-04-04 (adres inwestycji: ul. J. Szymczaka 6 w dzielnicy Wola m.st. Warszawy).

Warszawa, 29 września 2020 r. Znak sprawy: UD-XVII-WAiB-U.6733.2.2020.JBR WOM-BO/3670/20 OBWIESZCZENIE Zgodnie z art. 49, w związku z art. 10 § 1 ustawy z 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego (tj. Dz. U. z 2020 r., poz. 256 ze zm.), zw. d. „kpa”,...

Więcej

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE

Październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi. Dlatego w kobiecym kalendarzu, miesiąc ten powinien być zaznaczony dużym wykrzyknikiem, który przypomni o...

Bezpłatna infolinia dla pełnoletnich kobiet, które znajdują się w trudnym życiowo momencie

24 września rusza bezpłatna infolinia dla pełnoletnich kobiet, które znajdują się w trudnym życiowo momencie i potrzebują rozmowy ze specjalistą...