Piknik „Zdrowo-rowerowo”


Straż Miejska m.st. Warszawy zaprasza wszystkich miłośników dwóch kółek w sobotę 22 kwietnia na piknik „Zdrowo-rowerowo”.

Istniejące od 2014 roku Miasteczko Ruchu Drogowego to jedyne tego typu miejsce w Warszawie, gdzie rowerzyści w bezpiecznych warunkach mogą uczyć się zasad ruchu drogowego pod okiem wykwalifikowanej kadry i przygotowywać np. do egzaminów na kartę rowerową. Do dyspozycji jest tu blisko 4 tys. m2 placu manewrowego, 750 m jezdni i ścieżek rowerowych, 38 m torów tramwajowych, 20 sygnalizatorów świetlnych, 130 znaków drogowych, tramwaj, zapory kolejowe, 3 skrzyżowania i rondo. Korzystać z niego można od kwietnia do października.

 

22 kwietnia strażnicy zapraszają na rodzinny piknik „Zdrowo-rowerowo”. Między 11.00 a 16.00 na przybyłych czeka mnóstwo atrakcji związanych ze zdrowym trybem życia.  Podobnie jak w ubiegłym roku będzie można spróbować swoich sił na torze przeszkód, oznakować rower czy nauczyć udzielania pierwszej pomocy. Do tego liczne warsztaty, gry i konkursy przygotowane nie tylko przez Straż Miejską, ale i partnerów pikniku.

 

Serdecznie zapraszamy!

Stacjonarne Miasteczko Ruchu Drogowego mieści się przy Sołtyka 8/10.

Data opublikowania: 20 kwietnia 2017

Kategorie: , ,

Inne aktualności

„Eko z Twoją Wolą”, czyli dzieci i młodzież troszczą się o środowisko

Wolskie przedszkola i szkoły od lat działają na rzecz szeroko rozumianej ekologii. W tym roku realizują projekt „Eko z Twoją Wolą”. Celem inicjatywy jest m.in. zmotywowanie wychowanków i uczniów do poznawania najważniejszych wartości lokalnej przyrody, zachęcenie do działań na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego,...

Więcej
Grafika informacyjna, alert pomarańczowy

Komunikat o jakości powietrza 23 lutego – alert pomarańczowy

Informacja Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, który w związku z przekroczeniem dopuszczalnych norm jakości powietrza na obszarze woj. mazowieckiego, ogłosił...

Miniatura 71771

Dzień Bezpiecznego Internetu w Przedszkolu nr 124

9 lutego br. w Przedszkolu nr 124 przy ul. Dzielnej 15 b w Warszawie odbył się Dzień Bezpiecznego Internetu. W...