Mieszkańcy Woli i Bemowa pojechali „Zdrowo Rowerowo”


Pracownicy Delegatur Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Wola i Dzielnicy Bemowo po raz drugi wzięli udział w  pikniku  zorganizowanym na ternie Stacjonarnego Miasteczka Ruchu Drogowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy przy ul. Sołtyka 8/10, który odbył się w dniu 22 kwietnia br.

Na swoim stanowisku przedstawiciele BBiZK  zapraszali dzieci i dorosłych do skorzystania z przygotowanych atrakcji. Dzieci mogły spróbować swoich sił w rzucie piłką do tarczy, uczestniczyły także w quizach edukacyjnych z zakresu ruchu drogowego, wymyślały hasła dotyczące bezpieczeństwa a nawet wykonywały proste ćwiczenia fizyczna dla zdrowia i rozgrzewki. Pogoda nie dopisała ale chętnych do zabawy nie brakowało.

Wszystkie konkurencje premiowano nagrodami – było to przede wszystkim elementy i materiały służące poprawianiu bezpieczeństwa na drodze: plakietki, książeczki, maskotki, opaski i kamizelki odblaskowe, ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz piórniki, koszulki, breloczki, piłki i inne gadżety ufundowane przez urzędy obu dzielnic.
Ponadto w czasie pikniku mieszkańcy mieli możliwość oznakowania i wyregulowania roweru. Mogli też przejechać slalomem w alkogoglach lub przez tor przeszkód. Mieli szansę nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy czy wreszcie skosztować serwowanej przez strażników miejskich grochówki lub bigosu.
 

Data opublikowania: 25 kwietnia 2017

Kategorie: ,

Inne aktualności

„Eko z Twoją Wolą”, czyli dzieci i młodzież troszczą się o środowisko

Wolskie przedszkola i szkoły od lat działają na rzecz szeroko rozumianej ekologii. W tym roku realizują projekt „Eko z Twoją Wolą”. Celem inicjatywy jest m.in. zmotywowanie wychowanków i uczniów do poznawania najważniejszych wartości lokalnej przyrody, zachęcenie do działań na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego,...

Więcej
Grafika informacyjna, alert pomarańczowy

Komunikat o jakości powietrza 23 lutego – alert pomarańczowy

Informacja Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, który w związku z przekroczeniem dopuszczalnych norm jakości powietrza na obszarze woj. mazowieckiego, ogłosił...

Miniatura 71771

Dzień Bezpiecznego Internetu w Przedszkolu nr 124

9 lutego br. w Przedszkolu nr 124 przy ul. Dzielnej 15 b w Warszawie odbył się Dzień Bezpiecznego Internetu. W...