1. miejsce Warszawy w rankingu miast bezpiecznych i otwartych


Podczas odbywającej się dzisiaj konferencji „Europolis. Miasto bezpieczne i otwarte” ogłoszono raport o bezpieczeństwie i otwartości polskich miast. W rankingu 66 miast Warszawa zajęła pierwsze miejsce.

Miasta były analizowane pod kątem bezpieczeństwa publicznego, otwartości na innych (w tym przyjmowania pracowników z innych krajów), poczucia bezpieczeństwa indywidualnego, komunikacyjnego i społeczno-ekonomicznego.

Raport przygotowały Fundacja im. Roberta Schumana i Fundacja Konrada Adenauera w Polsce oraz Polityka Insight. Partnerami raportu są Orange Polska i Grupa Veolia Polska. Raport do pobrania tutaj.

Oprócz prezentacji raportu, podczas konferencji rozmawiano na  różne tematy związane z bezpieczeństwem. Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy Michał Olszewski przedstawił bezpieczeństwo w Warszawie na tle polskich i wybranych miast europejskich. Przedstawiciele Ministerstw cyfryzacji i Rozwoju mówili o jednolitym rynku cyfrowym oraz cyberbezpieczeństwie i ochronie danych osobowych, a także o rewitalizacji jako proces przywracania poczucia bezpieczeństwa mieszkańców miast .

W kolejnej części głos zabierali między innymi prezydenci Słupska, Gdyni, Lublina, Zamościa oraz Zastępca Burmistrza Linz (Austria) i Zastępca Burmistrza Emmen (Holandia). Warszawę reprezentowała Dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Ewa Gawor, która przedstawiła działania podejmowane przez stołeczny samorząd na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.

Data opublikowania: 7 czerwca 2017

Kategorie: ,

Inne aktualności

„Eko z Twoją Wolą”, czyli dzieci i młodzież troszczą się o środowisko

Wolskie przedszkola i szkoły od lat działają na rzecz szeroko rozumianej ekologii. W tym roku realizują projekt „Eko z Twoją Wolą”. Celem inicjatywy jest m.in. zmotywowanie wychowanków i uczniów do poznawania najważniejszych wartości lokalnej przyrody, zachęcenie do działań na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego,...

Więcej
Grafika informacyjna, alert pomarańczowy

Komunikat o jakości powietrza 23 lutego – alert pomarańczowy

Informacja Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, który w związku z przekroczeniem dopuszczalnych norm jakości powietrza na obszarze woj. mazowieckiego, ogłosił...

Miniatura 71771

Dzień Bezpiecznego Internetu w Przedszkolu nr 124

9 lutego br. w Przedszkolu nr 124 przy ul. Dzielnej 15 b w Warszawie odbył się Dzień Bezpiecznego Internetu. W...