Dzieci zaczęły zabawę z „Latem w mieście”


Jak co roku piknik „Bądź bezpieczny latem w mieście” zgromadził setki młodych warszawiaków chcących poznać codzienną pracę służb mundurowych. Oprócz ekspozycji specjalistycznego sprzętu czekały również gry i zabawy sportowo-rekreacyjne. W ten sposób uroczyście zainaugurowano „Lato w mieście”.

Kilka słów na początek pikniku i wakacji do młodych warszawiaków powiedziała Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy: – Drogie dzieci, dziś oficjalnie zaczynam wakacyjny program „Lato w mieście”. Z tej okazji pragnę życzyć Wam, aby te dwa najbliższe miesiące upłyną Wam pod znakiem zabawy i radości. Mam także nadzieję, że spędzicie czas wakacji naprawdę bezpiecznie. Wiem, że będzie to dla Was łatwe jeśli tylko będziecie przestrzegać zasad, których możecie nauczyć się podczas tego pikniku.

Piknik „Bądź bezpieczny latem w mieście” tradycyjnie już odbywał się w parku Agrykola i na sąsiednich boiskach Warszawskiego Centrum Sportu Młodzieżowego „Agrykola”.

Warszawscy uczniowie mieli niezwykłą okazję  by zobaczyć z bliska, a nawet zasiąść za sterami sprzętu, który na co dzień wykorzystywany jest przez mundurowych do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom stolicy. W pikniku udział wzięły m.in. Straż Miejska m.st. Warszawy, Straż Miejska m.st. Warszawy, Mazowiecki Oddział Żandarmerii Wojskowej, Nadwiślański Oddział Straży Granicznej, a także Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej. Nie zbrakło również stoisk Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy, Fundacji Jednym Śladem oraz Centrum Nauki Kopernik.

Nad sportowym przebiegiem pikniku czuwali przedstawiciele Uczniowskiego Klubu Sportowego Akademia Walki oraz Warszawskiego Centrum Sportu Młodzieżowego „Agrykola”. Gości warszawską kranówką częstowało Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.

Piknik przygotowały wspólnie Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Edukacji, Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy oraz Stołeczna Estrada.

Patronem medialnymi „Lata w mieście” są Super Express, NOWA TV oraz Radio ESKA.

Data opublikowania: 3 lipca 2017

Kategorie: ,

Inne aktualności

Dzień otwarty w XXIV Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida

27 kwietnia br. o godzinie 18.00. Dzień otwarty w XXIV Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida, ul. Obozowa 60 w Warszawie Szanowni Państwo, 17 maja br. rozpocznie się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022. W celu zapoznania kandydatów z ofertą edukacyjną, wolskie...

Więcej

Dzień otwarty w XL Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego

24 kwietnia br. o godzinie 11.00. Dzień otwarty w XL Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego, ul. Platynowa...

Dzień otwarty w III Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Sowińskiego

24 kwietnia br. o godzinie 11.00. Dzień otwarty w III Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Sowińskiego, ul. Rogalińska 2 w Warszawie...