DONICE POZOSTANĄ W PARKU SZYMAŃSKIEGO


Zakończyła się zorganizowana przez Urząd Dzielnicy Wola ankieta dotycząca kolorowych donic, stojących w Parku Szymańskiego. Mieszkańcy zdecydowali, że pozostaną one w dotychczasowej lokalizacji.

Na początku roku kolorowe donice z placu Powstańców Warszawy trafiły do stołecznych dzielnic, jednak wolska lokalizacja w Parku Szymańskiego wywołała wiele dyskusji. W związku z tym Urząd Dzielnicy Wola zapytał się mieszkańców, gdzie donice powinny stanąć. – W ankiecie, która była dostępna m.in. na naszej stronie internetowej wzięło udział prawie 170 osób. Mieszkańcy zdecydowali, że donice pozostaną w dotychczasowej lokalizacji, czyli w centralnej części Parku Szymańskiego – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola. Ta propozycja otrzymała 67 głosów (39,8 proc.), 54 głosy otrzymała lokalizacja przy dawnym „Pedecie” (32,1 proc.), 30 osób zagłosowało za terenem Parku Szymańskiego od ul. Górczewskiej (17,8 proc.). Jedynie 17 głosów uzyskało podwórko pomiędzy ul. Leszno i Żytnią (10,1 proc.). Blisko połowę głosów oddali mieszkańcy Ulrychowa i Odolan.

Sto dwadzieścia kolorowych donic dekorujących betonowy plac Powstańców Warszawy w centrum miasta zostało przeniesionych do kilku dzielnic, a ich miejsce na placu zastąpiła nowa zieleń. Był to efekt realizacji projektu z budżetu partycypacyjnego polegającego m.in. na wymianie betonowej nawierzchni między jezdniami placu Powstańców na zieleń. Donice musiały zmienić lokalizację, więc Zarząd Dróg Miejskich, zwrócił się pod koniec 2016 r. z zapytaniem do dzielnic, czy wyrażają chęć lokalizacji donic na swoich terenach. Donice stanęły m.in. na Bemowie, Targówku, w Śródmieściu, Wawrze, Wesołej.  – Na Woli stanęło 16 donic – cztery na placu obok biblioteki publicznej przy al. Solidarności 88 i 12 (sześć czerwonych i sześć niebieskich) w parku Szymańskiego – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

Data opublikowania: 12 lipca 2017

Kategorie: ,

Inne aktualności

Czternasta Wolska Akademia Kajakowa

Startuje 14. Wolska Akademia Kajakowa

Po raz czternasty Fundacja Ave zaprasza mieszkańców do udziału w spływach kajakowych, które co roku cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Na chętnych czekają wyprawy rzekami Mazowsza. Projekt sportowy dofinansowuje Dzielnica Wola. W lipcu i sierpniu będzie można wziąć udział w 5 wyprawach różnymi rzekami Mazowsza:...

Więcej

Wolscy Olimpijczycy. Od Kusocińskiego do Drzyzgi i Łomacza.

Od 21 lipca do 8 sierpnia w Tokio rywalizować będą o medale olimpijskie sportowcy z całego świata. Wśród nich będą...

V Bieg Pamięci „Wola 1944”

W czwartek ruszyły zapisy na piątą edycję Biegu Pamięci „Wola 1944”. Odbędzie się on 7 sierpnia w parku Szymańskiego. Oprócz dwóch biegów na dystansie 1944...