Wielka Gala Wolskich Dni Seniora za nami


Wielka Gala Wolskich Dni Seniora w ramach obchodów Wolskich Dni Seniora odbyła się  23 października 2017 r. w Teatrze Dramatycznym m.st. Warszawy Scena na Woli.

Wolskie Dni Seniora, czyli coroczne wydarzenia skierowane do osób starszych, są wyrazem szacunku i uznania dla seniorów. Obchody Wolskich Dni Seniora to również znakomita okazja do zapoznania się z całoroczną ofertą działań placówek publicznych i pozarządowych, która wzbogaca się z roku na rok.

Galę Wolskich Dni Seniora otworzyli przedstawiciele Rady i Zarządu Dzielnicy Wola. Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Tomasz Kruszyński i zastępca burmistrza Mariusz Budziszewskipodziękowali seniorom i organizacjom seniorskim za uczestnictwo w obchodach i zaangażowanie w działania na rzecz mieszkańców.

Szczególne podziękowania otrzymały Wolska Rada Seniorów, Fundacja „Emeryt”, Stowarzyszenie Uniwersytet III Wielu Woli i Bemowa, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Caritas Archidiecezji Warszawskiej, których zasługi przedstawił naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Mirosław Starzyński. Wyróżnione organizacje otrzymały dyplomy i kwiaty.

Życzenia  seniorom złożył również poseł Michał Szczerba. Na uroczystości obecni byli również  radni: Bożena Krupińska, Agata Pruszczyńska i Wojciech Bartnik.

Po części oficjalnej goście wysłuchali koncertu w wykonaniu Warsaw Camerata á la carte! pod dyrekcją Pawła Kos – Nowickiego. Muzycy wykonali utwory Piotra Czajkowskiego i Josepha Haydna.

Data opublikowania: 24 października 2017

Kategorie: ,

Inne aktualności

„Eko z Twoją Wolą”, czyli dzieci i młodzież troszczą się o środowisko

Wolskie przedszkola i szkoły od lat działają na rzecz szeroko rozumianej ekologii. W tym roku realizują projekt „Eko z Twoją Wolą”. Celem inicjatywy jest m.in. zmotywowanie wychowanków i uczniów do poznawania najważniejszych wartości lokalnej przyrody, zachęcenie do działań na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego,...

Więcej
Grafika informacyjna, alert pomarańczowy

Komunikat o jakości powietrza 23 lutego – alert pomarańczowy

Informacja Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, który w związku z przekroczeniem dopuszczalnych norm jakości powietrza na obszarze woj. mazowieckiego, ogłosił...

Miniatura 71771

Dzień Bezpiecznego Internetu w Przedszkolu nr 124

9 lutego br. w Przedszkolu nr 124 przy ul. Dzielnej 15 b w Warszawie odbył się Dzień Bezpiecznego Internetu. W...