KOMUNIKAT DLA MIESZKAŃCÓW BUDYNKU PRZY UL. PIASKOWEJ 9 – KLATKI: III, IV


Szanowni Mieszkańcy,

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy uprzejmie informuje, że ze względu na zły stan techniczny budynku potwierdzony Decyzją Nr – I OT/255/2018 Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla m.st. Warszawy, zachodzi konieczność przeprowadzenia kompleksowego remontu Państwa bloku. Dla wykonania tych prac oraz zapewnienia Państwu bezpieczeństwa konieczne jest wykwaterowanie lokali od nr 90 do nr 193. Proces ten rozpocznie się jesienią br. Zgodnie z decyzja Powiatowego Inspektora Budowlanego prace remontowe w budynku powinny zakończyć się do 31 grudnia 2019 r.

W związku z tą absolutnie wyjątkową sytuacją, otrzymają Państwo na czas remontu pełnowartościowe lokale zamienne.Dzielnica dokłada wszelkich starań, aby były one w jak najlepszym standardzie. Zapewniamy, że wszystkie mieszkania będą świeżo po remoncie. Lokale te będą głównie położone w budynkach na terenie Dzielnicy Wola. Ze względu na liczbę lokali, które musimy Państwu zapewnić, mogą być one położone również w innych dzielnicach. Przeniesienie do lokali zamiennych będzie odbywać się na koszt m. st. Warszawy. Po zakończeniu prac remontowych będą mogli Państwo powrócić do swoich poprzednich lokali, również na koszt m.st. Warszawy. Będzie również istniała możliwość pozostania na stałe w przydzielonych lokalach zamiennych. Tego typu wnioski będą rozpatrywane indywidualnie.

Zdajemy sobie sprawę, z tego jak trudna będzie to operacja, jednak Państwa bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze. Informujemy jednocześnie, że budynek objęty jest stałym monitoringiem, a jego stan techniczny kontrolują zamontowane urządzenia pomiarowe. W przypadku stwierdzenia jakiegokolwiek zagrożenia podjęte zostaną działania interwencyjne. 

W pierwszej kolejności zostaną Państwu wskazane mieszkania zamienne. Ten proces nie wymaga z Państwa strony podejmowania jakichkolwiek czynności np. wypełniania druków. Wszelkie informacje będziemy przekazywać pisemnie i dostarczać je osobiście lub kontaktować się z Państwem pod numerami telefonów jakie są w posiadaniu administracji budynku.

O wszystkich koniecznych do załatwienia sprawach będziemy informować Państwa na bieżąco. Będziecie Państwo mogli też liczyć na wszechstronną pomoc wszystkich pracowników Urzędu Dzielnicy. Ponadto  ci z Państwa, którzy nie mogą samodzielnie zabezpieczyć swoich podstawowych potrzeb, w związku  z zaistniałą sytuacją, mogą uzyskać wsparcie   Ośrodka Pomocy  Społecznej (finansowe, usługowe, rzeczowe,  poradnictwo socjalne, prawne, psychologiczne). Każda taka  sprawa będzie indywidualnie rozpatrywana w drodze wywiadu środowiskowego  przez pracownika socjalnego. Wszelkie sprawy związane z koniecznością udzielenia dodatkowej pomocy należy zgłaszać osobiście lub telefonicznie do pracowników Wydziału Zasobów Lokalowych.

Wszelkie sprawy związane z koniecznością udzielenia dodatkowej pomocy należy zgłaszać osobiście lub telefonicznie do pracowników Wydziału Zasobów Lokalowych.

Dla maksymalnego usprawnienia tych działań oraz wyjaśnienia wszelkich wątpliwości związanych z koniecznością opróżnienia lokali przez Państwa od dnia dzisiejszego, zostały uruchomione telefony pod którymi można będzie uzyskać informacje związane z zaistniałą sytuacją.

Telefony dotyczące kwestii lokalowych (Wydział Zasobów Lokalowych UD Wola):

Numery stacjonarne czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16:

22 44 35 864, 22 44 35 865, 22 32 56 630

oraz numery telefonów komórkowych czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 18

 • 519 047 178
 • 507 737 916

Telefony dotyczące kwestii remontowych (ZGN Wola):

Numery telefonów komórkowych czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 18

 • 789 486 389
 • 723 243 699

Mamy świadomość olbrzymich utrudnień jakie dla Państwa powoduje zaistniała sytuacja. Deklarujemy, że zrobimy wszystko aby zminimalizować wszelkie uciążliwości i udzielimy Państwu wszechstronnej pomocy w związku z potrzebą opróżnienia zajmowanych mieszkań.

Jednocześnie zapraszamy Państwa na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 13 sierpnia o godz. 18:00 w Sali Sesji Urzędu Dzielnicy Wola, al. Solidarności 90. W spotkaniu wezmą udział władze dzielnicy, przedstawiciele Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami, Ośrodka Pomocy Społecznej, Wydziału Zasobów Lokalowych, Wydziału Oświaty i Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia.

Dzielnica zapewnia m.in:

 • pełnowartościowe lokale zamienne
 • przeprowadzkę na koszt m.st. Warszawy
 • pomoc Ośrodka Pomocy Społecznej
 • pomoc przy zapewnieniu nowego przedszkola, szkoły
 • kompleksowy remont dotychczasowych mieszkań i części wspólnych budynku
 • powrót do obecnie zajmowanych lokali na koszt m.st. Warszawy
 • pomoc psychologiczną

Pliki

Data opublikowania: 9 sierpnia 2018

Kategorie: ,

Inne aktualności

„Eko z Twoją Wolą”, czyli dzieci i młodzież troszczą się o środowisko

Wolskie przedszkola i szkoły od lat działają na rzecz szeroko rozumianej ekologii. W tym roku realizują projekt „Eko z Twoją Wolą”. Celem inicjatywy jest m.in. zmotywowanie wychowanków i uczniów do poznawania najważniejszych wartości lokalnej przyrody, zachęcenie do działań na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego,...

Więcej
Grafika informacyjna, alert pomarańczowy

Komunikat o jakości powietrza 23 lutego – alert pomarańczowy

Informacja Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, który w związku z przekroczeniem dopuszczalnych norm jakości powietrza na obszarze woj. mazowieckiego, ogłosił...

Miniatura 71771

Dzień Bezpiecznego Internetu w Przedszkolu nr 124

9 lutego br. w Przedszkolu nr 124 przy ul. Dzielnej 15 b w Warszawie odbył się Dzień Bezpiecznego Internetu. W...