NOWE OGRANICZENIA DLA SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH NA ODOLANACH


Dzielnica Wola rozpoczęła prace nad wprowadzeniem na Odolanach strefy ograniczenia w ruchu samochodów ciężarowych o masie przekraczającej 10 ton. Już we wrześniu dokumenty zostaną przekazane do zaopiniowania Policji i Zarządowi Dróg Miejskich.

Celem nowych przepisów jest wprowadzenie kolejnych ograniczeń dla  powodujących hałas i pył ciężarówek, które są niezwykle uciążliwe dla okolicznych mieszkańców. – Na wniosek mieszkańców Odolan podejmujemy prace nad wprowadzeniem strefy ograniczającej ruch samochodów ciężarowych o masie przekraczającej 10 ton – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola. – Nowa organizacja ruchu powinna być gotowa w pierwszej połowie września. Następnie dokumenty zostaną przesłane do zaopiniowania Policji i Zarządowi Dróg Miejskich. Po uzyskaniu pozytywnej opinii będziemy mogli wprowadzić w życie nowe regulacje – dodaje.

To już kolejne zmiany, których celem jest ograniczenie ruchu samochodów ciężarowych i poprawa bezpieczeństwa na ulicach Odolan. Na początku bieżącego roku wydłużony został zakaz ruchu samochodów ciężarowych. Zakaz obowiązuje obecnie w godzinach 20:00-8:00. Wcześniej zakaz obowiązywał w godz. 22:00-6:00.

Na terenie ograniczonym ulicami Połczyńską, Wolską, al. Prymasa Tysiąclecia, Gniewkowską, Potrzebną i Dźwigową wprowadzona została również strefa „Tempo 30”. Z kolei wprowadzenie znaków B-1 (zakaz ruchu w obu kierunkach) powoduje, że przestrzeganie wprowadzonych regulacji może być kontrolowane przez straż miejską. Prowadzone są kontrole masy ciężarówek, a Dzielnica Wola wnioskuje o montaż stałej wagi dla samochodów ciężarowych, która mogłaby powstać na ul. Ordona. – Mobilny punkt ważenia samochodów ciężarowych, który został czasowo uruchomiony w rejonie ul. Jana Kazimierza pokazał, że niektóre pojazdy były przeładowane nawet o kilka ton. Tego typu sytuacjom musimy zapobiegać, gdyż przeładowany samochód stwarza ogromne zagrożenie dla innych użytkowników. Chcemy, aby kontrole były bardziej systematyczne i szczegółowe – podkreśla burmistrz Strzałkowski.

Data opublikowania: 23 sierpnia 2018

Kategorie: , , ,

Inne aktualności

Czternasta Wolska Akademia Kajakowa

Startuje 14. Wolska Akademia Kajakowa

Po raz czternasty Fundacja Ave zaprasza mieszkańców do udziału w spływach kajakowych, które co roku cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Na chętnych czekają wyprawy rzekami Mazowsza. Projekt sportowy dofinansowuje Dzielnica Wola. W lipcu i sierpniu będzie można wziąć udział w 5 wyprawach różnymi rzekami Mazowsza:...

Więcej

Wolscy Olimpijczycy. Od Kusocińskiego do Drzyzgi i Łomacza.

Od 21 lipca do 8 sierpnia w Tokio rywalizować będą o medale olimpijskie sportowcy z całego świata. Wśród nich będą...

V Bieg Pamięci „Wola 1944”

W czwartek ruszyły zapisy na piątą edycję Biegu Pamięci „Wola 1944”. Odbędzie się on 7 sierpnia w parku Szymańskiego. Oprócz dwóch biegów na dystansie 1944...