UDOGODNIENIA W WOLSKICH PARKACH


Usprawnienia dla pieszych i rowerzystów w parku Moczydło, nowe huśtawki i  multimedialny kiosk z informacją turystyczną w parku Szymańskiego oraz nowe ławki i donice kwiatowe w parku Sowińskiego – to kolejne projekty zrealizowane w ramach budżetu partycypacyjnego.

Zakończyła się realizacja czterech projektów z budżetu partycypacyjnego, które dotyczyły wolskich parków. Jednym z nich jest instalacja multimedialnego kiosku do informacji turystycznej, który mieści się w parku Szymańskiego, od strony ulicy Elekcyjnej. Maszyna jest częścią ogólnowarszawskiego projektu „Virtualna Warszawa”, który pomaga osobom niedowidzącym lub niewidomym, lepiej korzystać z atrakcji turystycznych oferowanych przez miasto. Może on jednak służyć wszystkim zainteresowanym. – W kiosku uzyskamy informacje dotyczące samego parku oraz jego okolicy. Dzięki zamontowanej obok wypukłej mapie terenu, a także dzięki komunikatom głosowym, korzystać będą mogły z niego również osoby niewidome lub niedowidzące – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

 

Również w parku Szymańskiego zrealizowano projekt, dzięki któremu od strony ul. Elekcyjnej pojawiły się trzy podwójne huśtawki, zaprojektowane z myślą o najmłodszych dzieciach. – Pomysłodawczyni projektu wskazywała, że placów zabaw dla dzieci w średnim wieku jest sporo, natomiast na terenie parku brakuje miejsca, gdzie świeżo upieczone mamy mogłyby bawić się z swoimi małymi, jeszcze nie chodzącymi, pociechami. Z myślą o nich, powstały specjalne huśtawki, dostosowane do ich potrzeb – mówi burmistrz Strzałkowski.

Ze zmian, jakie zaszły w parku Moczydło, będą natomiast zadowoleni piesi i rowerzyści. Za pieniądze pochodzące z budżetu partycypacyjnego, udało się tutaj poprawić przebieg dróg rowerowych oraz wyremontować chodniki i wybudować nowe, w miejscach gdzie do tej pory znajdowały się wydeptane ścieżki.

Z kolei w parku Sowińskiego pojawiło się 20 nowych donic kwiatowych, ławki, zmodernizowane zostały również wejścia od strony ul. Elekcyjnej.

Data opublikowania: 3 stycznia 2019

Kategorie: ,

Inne aktualności

Miniatura 60119

Przedsiębiorco Pamiętaj!

Wydział Działalności Gospodarczej i Funduszy Zewnętrznych dla Dzielnicy Wola przypomina, Przedsiębiorcom posiadającym zezwolenia na sprzedaż/podawanie napojów alkoholowych w placówkach handlowych i gastronomicznych, o obowiązku dokonania opłaty II raty za korzystanie z posiadanych zezwoleń – w terminie do dnia 31 maja 2019 r. Jednocześnie informujemy, że skutkiem...

Więcej

IX Warszawski Międzyprzedszkolny Przegląd Taneczny

IX Warszawski Międzyprzedszkolny Przegląd Taneczny 17 maja 2019 r. w Wolskim Centrum Kultury przy ul. Działdowskiej 6 odbył się kolejny,...

Miniatura 59698

Majowe sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 225 im. Józefa Gardeckiego.

Majowe sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 225 im. Józefa Gardeckiego. W Szkole Podstawowej nr 225 im. Józefa Gardeckiego uczniowie rokrocznie...