UDOGODNIENIA W WOLSKICH PARKACH


Usprawnienia dla pieszych i rowerzystów w parku Moczydło, nowe huśtawki i  multimedialny kiosk z informacją turystyczną w parku Szymańskiego oraz nowe ławki i donice kwiatowe w parku Sowińskiego – to kolejne projekty zrealizowane w ramach budżetu partycypacyjnego.

Zakończyła się realizacja czterech projektów z budżetu partycypacyjnego, które dotyczyły wolskich parków. Jednym z nich jest instalacja multimedialnego kiosku do informacji turystycznej, który mieści się w parku Szymańskiego, od strony ulicy Elekcyjnej. Maszyna jest częścią ogólnowarszawskiego projektu „Virtualna Warszawa”, który pomaga osobom niedowidzącym lub niewidomym, lepiej korzystać z atrakcji turystycznych oferowanych przez miasto. Może on jednak służyć wszystkim zainteresowanym. – W kiosku uzyskamy informacje dotyczące samego parku oraz jego okolicy. Dzięki zamontowanej obok wypukłej mapie terenu, a także dzięki komunikatom głosowym, korzystać będą mogły z niego również osoby niewidome lub niedowidzące – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

 

Również w parku Szymańskiego zrealizowano projekt, dzięki któremu od strony ul. Elekcyjnej pojawiły się trzy podwójne huśtawki, zaprojektowane z myślą o najmłodszych dzieciach. – Pomysłodawczyni projektu wskazywała, że placów zabaw dla dzieci w średnim wieku jest sporo, natomiast na terenie parku brakuje miejsca, gdzie świeżo upieczone mamy mogłyby bawić się z swoimi małymi, jeszcze nie chodzącymi, pociechami. Z myślą o nich, powstały specjalne huśtawki, dostosowane do ich potrzeb – mówi burmistrz Strzałkowski.

Ze zmian, jakie zaszły w parku Moczydło, będą natomiast zadowoleni piesi i rowerzyści. Za pieniądze pochodzące z budżetu partycypacyjnego, udało się tutaj poprawić przebieg dróg rowerowych oraz wyremontować chodniki i wybudować nowe, w miejscach gdzie do tej pory znajdowały się wydeptane ścieżki.

Z kolei w parku Sowińskiego pojawiło się 20 nowych donic kwiatowych, ławki, zmodernizowane zostały również wejścia od strony ul. Elekcyjnej.

Data opublikowania: 3 stycznia 2019

Kategorie: ,

Inne aktualności

Miniatura 59011

Projekt  Erasmus + na „Wieczorze z Freinetem”  w Przedszkolu nr 124

Projekt  Erasmus + na „Wieczorze z Freinetem”  w Przedszkolu nr 124 4 kwietnia 2019 r. w Przedszkolu nr 124 w Warszawie już po raz kolejny odbył się „Wieczór z Freinetem” we współpracy z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych, którego celem jest promowanie pracy technikami C. Freineta...

Więcej

Zdrowych, pogodnych i radosnych Świąt Wielkanocnych, Wesołego Alleluja!

Miniatura 58980

JUNIORZY MOS WOLA NA 4 MIEJSCU W POLSCE !

JUNIORZY MOS WOLA NA 4 MIEJSCU W POLSCE !   W Dębicy w dniach 10-14.04.2019 r. odbył się finałowy turniej...