WOLA GRA Z WIELKĄ ORKIESTRĄ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY


Wolskie Centrum Kultury przekazało na aukcję WOŚP niezwykły obraz przedstawiający najbardziej znane miejsca na Woli. Aktualna cena to ponad 1500 zł! Z kolei w niedzielę, 13 stycznia w siedzibie WCK przy ul. Działdowskiej 6 odbędzie się koncert zespołu XXANAXX.

Wolskie Centrum Kultury przekazało na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy niezwykły obraz naszkicowany przez Rajmunda Gałeckiego, który został pomalowany przez uczniów wolskich szkół. – Obraz o wymiarach 3 m x 1,5 m przedstawia najbardziej znane i charakterystyczne miejsca na Woli takie jak Wolskie Koloseum, Muzeum Powstania Warszawskiego czy powstańczy mural przy skrzyżowaniu ul. Płockiej i Górczewskiej. Obraz jest piękny, a cel szczytny dlatego zachęcam do wzięcia udziału w licytacji, która kończy się 17 stycznia – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

Aukcja znajduje się na stronie www.aukcje.wosp.org.pl., a aktualna cena to 1 525, 00 zł. Obecnie obraz znajduje się w siedzibie Wolskiego Centrum Kultury przy ul. Działdowskiej 6. W tym roku WOŚP zbiera pieniądze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Nie jest to jednak jedyne wydarzenie związane z 27 Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – W niedzielę 13 stycznia zapraszam na koncert zespołu XXANAXX, który wystąpi w Wolskim Centrum Kultury przy ul. Działdowskiej 6. Start imprezy o godz. 20:30. Przez cały dzień w WCK będzie można wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy– mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

Klaudia Szafrańska i Michał Wu, będący trzonem grupy XXANAXX, skrzyżowali swoje drogi zawodowe w 2012 roku, co zaowocowało wydaniem singla „Disappear”. Późniejsze wydawnictwa „Xxanaxx EP”, „Triangles” czy „FWRD” pełne nowoczesnych brzmień i niesztampowych rozwiązań muzycznych spotkały się z przychylnym odbiorem krytyki i ugruntowały pozycję zespołu na polskim rynku muzycznym. Występy na najważniejszych festiwalach takich jak Open’er Festival, Audioriver, Tatarak, Selektor, Matla Festival czy też The Great Escape pozwolił XXANAXX zgromadzić rzeszę wiernych fanów wypełniających po brzegi kluby i sale koncertowe w całej Polsce.

Koszt biletu na koncert to 10 zł.

Data opublikowania: 10 stycznia 2019

Kategorie:

Inne aktualności

 „Moją pasją jest sztuka – przygoda z projektowaniem” zajęcia prowadzone w Szkole Podstawowej nr 225 w ramach projektu pilotażowego – „Zajęcia na miarę”, finansowanego przez m.st. Warszawa

 „Moją pasją jest sztuka – przygoda z projektowaniem” zajęcia prowadzone w Szkole Podstawowej nr 225 w ramach projektu pilotażowego – „Zajęcia na miarę”, finansowanego przez m.st. Warszawa W ramach projektu „Zajęcia na miarę” w Szkole Podstawowej im. Józefa Gardeckiego nr 225 zostały przeprowadzone zajęcia „Moją pasją...

Więcej

LATO NA WOLI PEŁNE ATRAKCJI

LATO NA WOLI PEŁNE ATRAKCJI   Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II w Warszawie, ul. Deotymy 25/33 oraz...

Miniatura 61581

Restrukturyzacja informacja dla dzielnic

Masz dług za czynsz w mieszkaniu komunalnym? Skorzystaj z pomocy Miasto Stołeczne Warszawa, zgodnie z uchwałą radnych, oferuje dłużnikom czynszowym...