PILOTAŻOWY PROGRAM PARKOWANIA NA PODWÓRKACH RUSZA 1 MARCA


Na czterech wolskich podwórkach parkować będzie można tylko na podstawie specjalnego identyfikatora. Do tej pory do ZGN Wola po identyfikatory zgłosiło się nieco ponad 16 proc. uprawnionych mieszkańców. W związku z tym podjęta została decyzja o przedłużeniu terminu wprowadzania nowych organizacji ruchu. 

W połowie grudnia ubiegłego roku ruszył proces wydawania identyfikatorów mieszkańcom czterech podwórek, które zostały objęte pilotażowym programem mającym na celu uporządkowanie parkowania. Do tej pory do ZGN Wola po identyfikatory zgłosiło się nieco ponad 16 proc. mieszkańców. W związku z tym podjęta została decyzja o przedłużeniu terminu wprowadzania nowych organizacji ruchu. – Chcemy dać mieszkańcom więcej czasu na wyrobienie identyfikatora, który będzie pozwalał na wjazd i parkowanie na podwórku. Bez identyfikatora nie będzie to możliwe, dlatego zachęcam do składania stosownych wniosków – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola. Każdy mieszkaniec podwórek objętych pilotażem otrzymał do skrzynki pocztowej szczegółową informację o terminie wprowadzenia nowej organizacji ruchu oraz sposobie otrzymania identyfikatora.

Identyfikatory, na których będą mogły znaleźć się numery rejestracyjne maksymalnie dwóch pojazdów wydaje wolski Zakład Gospodarowania Nieruchomościami. Stosowne wnioski można składać w siedzibie ZGN Wola przy ul. Bema 70 oraz w odpowiednim dla danego podwórka Terenowym Zespole Obsługi Mieszkańców. Wnioski są dostępne w internecie oraz siedzibach ZGN Wola. Wydanie identyfikatora jest bezpłatne.

Harmonogram wprowadzania nowych organizacji ruchu na wolskich podwórkach:

  • 01.03.2019 r. – al. Solidarności, ul. Żelazna, ul. Nowolipie, al. Jana Pawła II
  • 15.03.2019 r. – ul. Dzielna 15 i 15a, ul. Nowolipki 26,28,28A,28B,30,32,34
  • 15.03.2019 r. – ul. Piaskowa 7,9,11
  • 29.03.2019 r. – ul. Elektoralna, ul. Biała, ul. Ogrodowa, al. Jana Pawła II

Celem pilotażowego programu jest likwidacja zjawiska zamiany podwórek w bezpłatne parkingi. – Na podwórkach pojawią się wyznaczone miejsca postojowe, z których korzystać będą mogli tylko mieszkańcy oraz najemcy lokali użytkowych. Z kolei przy wjazdach, zostaną ustawione znaki zakazu ruchu – tłumaczy Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

Możliwość wjazdu, zatrzymania się i parkowania na podwórkach objętych pilotażem będą miały osoby posiadające specjalny identyfikator, służby miejskie oraz usługodawcy i dostawcy świadczący usługi dla mieszkańców bądź najemców lokali użytkowych. Identyfikatory będą mogły otrzymać osoby które:

  • posiadają meldunek w obrębie danego podwórka,
  •   posiadają tytuł prawny do nieruchomości znajdującej się w obrębie danego podwórka,
  •   prowadzą wspólne gospodarstwo domowe z osobą posiadającą tytuł prawny do lokalu,
  • ·prowadzące działalność gospodarczą i posiadające tytuł prawny do lokalu.

W pierwszych trzech przypadkach identyfikatory będą wydawane na stałe, natomiast osobom prowadzącym działalność gospodarczą na okres nie przekraczający 12 miesięcy.

O przestrzeganie nowych zasad dbać będzie straż miejska oraz policja. – Wprowadzany przez nas pilotaż ma służyć mieszkańcom. Sprawi, by zaparkowanie samochodu w obrębie miejsca zamieszkania nie stanowiło tak dużego kłopotu, jak to ma miejsce teraz. Jeżeli te rozwiązania sprawdzą się w praktyce, to program będzie rozszerzany na kolejne podwórka – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

Data opublikowania: 11 lutego 2019

Kategorie: ,

Inne aktualności

„Pałace Czarów” – cykl koncertów

We wszystkie niedziele lipca i sierpnia parku o godz. 19:00 odbywać się będzie cykl koncertów „Pałace Czarów”, który jest skierowany do wszystkich miłośników muzyki. 7 lipca ze sceny wybrzmi muzyka rosyjska w wykonaniu zespołu Wschodnie Kwiaty, 14 lipca wystąpi Warsaw Dixie Band, 21 lipca...

Więcej

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 388 im. Jana Pawła II wicemistrzami Polski szkół podstawowych w piłce siatkowej!

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 388 im. Jana Pawła II wicemistrzami Polski szkół podstawowych w piłce siatkowej! W ostatni weekend czerwca...

Coraz więcej metra na Woli

Na budowie wolskich stacji drugiej linii metra przybywa kolejnych kilometrów rożnego rodzaju kabli i instalacji. Na docelowe miejsca trafiają też...