KONCEPCJA ARCHITEKTONICZNA DOMU WSPARCIA DLA POWSTAŃCÓW WARSZAWSKICH


Trwają prace nad budową Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich przy ul. Hrubieszowskiej 9. Jest już koncepcja architektoniczna tego obiektu, a inwestycja będzie kosztować ok 10 mln zł.

Projekt zaadaptowania zabytkowego budynku przy ul. Hrubieszowskiej 9 na Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich nabiera coraz bardziej realnych kształtów. W ubiegłym roku zielone światło dla tej inwestycji dała Rada Warszawy. Teraz nadszedł czas, aby przejść do kolejnej fazy prac. – Mamy już koncepcję architektoniczną „nowego” budynku przy Hrubieszowskiej 9 – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Dzielnicy Wola. – Jest to bardzo potrzebna i ważna dla nas inwestycja, którą traktujemy priorytetowo – dodaje.

Przypomnijmy, że zabytkowy obecnie budynek powstał w 1923 roku i mieściła się w nim pierwsza polska wytwórnia łańcuchów rolkowych Stanisława Kubiaka. W 2017 roku zapadła decyzja, że nieużytkowany, należący do miasta budynek zostanie zaadaptowany na dzienny Dom Pomocy dla Powstańców Warszawskich. – Dom Pomocy będzie dla Powstańców miejscem o funkcjach integracyjno – rozrywkowych, przy jednoczesnym zapewnieniu im dziennej opieki wraz z wyżywieniem – mówi Krzysztof Strzałkowski. – Ma być to miejsce skrojone idealnie pod potrzeby bohaterów, do którego będą przychodzić z radością – dodaje. 

Powstała właśnie koncepcja architektoniczna zakłada generalny remont i modernizację tego dwukondygnacyjnego budynku o użytkowej powierzchni 701 mkw. Projekt zakłada, że na parterze powstanie m. in. punkt informacyjny, sala klubowa, duży pokój dzienny, kuchnia, jadalnia, zmywalnia i pomieszczenia magazynowe. Na piętrze projektanci przewidzieli miejsce na m. in. pokój spotkań, wielofunkcyjną salę do zajęć, salę rehabilitacyjną, gabinet lekarski i porad, pokój do odpoczynku, a nawet gabinet fryzjersko-podologiczny. Na każdym piętrze znajdą się również toalety, a cały budynek zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Projekt zakłada również usunięcie obumarłych drzew kolidujących z inwestycją i zastąpienie ich nową zielenią. Na terenie inwestycji powstaną również ławeczki, które w ciepłe dni będą służyć jako miejsce odpoczynku.

Teraz dzielnica czeka na projekt budowlany. – Zakładamy, że powstanie on w marcu i zaraz potem rozpiszemy przetarg, który wyłoni wykonawcę tej inwestycji – mówi Krzysztof Strzałkowski. – Całość inwestycji pochłonie z miejskiego budżetu ok 10 mln zł, a modernizacja ma zakończyć się w roku 2020 – dodaje.

Data opublikowania: 21 lutego 2019

Kategorie: ,

Inne aktualności

Miniatura 62968

Konsultacje – konkursy z zakresu pomocy społecznej na rok 2020 w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

Zapraszamy do konsultacji zadań konkursowych w zakresie pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy w roku 2020:   1. Działania socjalno – pomocowe na rzecz osób i...

Więcej
Miniatura 62964

Stolica poszła na rekord- bezpłatny weekend w Warszawie.

Warszawianki i warszawiacy tłumnie poszli do urn! Frekwencja wyborcza wyniosła ponad 77%! W ramach podziękowania warszawski ratusz przygotował nagrodę dla...

1

Dni otwarte w Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjnym i Medycyny Pracy ATTIS

Szanowni Państwo! Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjne i Medycyny Pracy ATTIS Spółka z o. o. w Warszawie przy ul. Górczewskiej 89 w dniu...