ROZSZERZMY STREFĘ PŁATNEGO PARKOWANIA NA WOLI


Wola chce rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. Takie rozwiązanie ma chronić mieszkańców dzielnicy przed zbyt dużym napływem samochodów, które będzie miało miejsce po otworzeniu nowych stacji wolskiego odcinka II linii metra.

Zbliża się zakończenie prac przy budowie kolejnych trzech stacji wolskiego odcinka II linii metra. Już wkrótce mieszkańcy będą mogli korzystać z nowych stacji – Księcia Janusza, Młynów oraz Płocka. Mając na względzie dobro i komfort okolicznych mieszkańców Urząd Dzielnicy Wola postuluje, aby rozszerzyć Strefę Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. – Uważamy, że otwarcie stacji Płocka, Młynów oraz Księcia Janusza zasadniczo zmieni sytuację komunikacyjną w tej części miasta. Transport publiczny stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny dla mieszkańców, a to pozwoli na podjęcie działań, które zmniejszą napływ samochodów na Wolę i dalej do centrum – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Dzielnicy Wola. – Chcemy postawić na preferencje dla mieszkańców i grzecznie zachęcać „przybyszów” do przesiadki do komunikacji miejskiej, dlatego chcemy, aby Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego obejmowała teren do al. Prymasa Tysiąclecia, jak również wyspowo okolice stacji Księcia Janusza – dodaje. Obecnie granica Strefy po zachodniej stronie Woli kończy się na ul. Towarowej i Okopowej. Biorąc pod uwagę dynamikę rozwoju dzielnicy i fakt, że to na Woli obecnie otwiera się najwięcej biur, rozszerzenie Strefy jest zasadną decyzją.

Inną niezwykle istotną kwestią jest ochrona przestrzeni publicznych znajdujących się w bezpośredniej bliskości nowych stacji metra. – Często jest tak, że mieszkańcy Woli wracając z pracy nie mają gdzie zaparkować, bo ich podwórka i ulice są zastawiane przez samochody, pozostawione przez pracowników okolicznych biur – mówi Dariusz Puścian (K.O.), radny Dzielnicy Wola. – Kierując się zasadą, że najważniejsi są nasi mieszkańcy, chcemy, aby funkcjonowanie Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego było maksymalnie wydłużone. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli spokojnie wrócić z pracy bez zastanawiania się, czy będą mieli pod swoim domem miejsce, aby zaparkować – dodaje. Dzielnica w piśmie do ZDM postuluje aby SPPN funkcjonowała w godz. 8:00-20:00. Aby jeszcze bardziej ułatwić mieszkańcom życie Urząd Dzielnicy Wola proponuje aby abonament na parkowanie pierwszego samochodu był dla mieszkańców bezpłatny.

Data opublikowania: 26 lutego 2019

Kategorie: ,

Inne aktualności

Letni Piknik Sąsiedzki na Ulrychowie

Orzeźwiająca lemoniada, swojska kiełbasa z grilla, ulrychowskie gofry na tysiąc sposobów i sąsiedzka atmosfera od juniora do seniora – tak w sobotę Partnerstwo na Ulrychowie zainicjowało wspólnie z mieszkańcami działania pobudzające lokalna społeczność. Letni Piknik Sąsiedzki odbył się w domu oraz ogrodzie Domu Sąsiedzkiego...

Więcej

Spotkania z kulturą dla najmłodszych

Od 23 czerwca do 8 września w każdą niedzielę, od 14:30 do 17:30, zapraszamy na cykl imprez artystycznych dla dzieci...

Warszawa w kwiatach i zieleni

Pół tysiąca kwiatów oraz kilka tysięcy nasion trafi do chętnych w ramach Rowerowego Rozdania Roślin. Przez cały czerwiec w różnych...