ULICA GÓRCZEWSKA DLA WSZYSTKICH


Ulica Górczewska na odcinku od ul. Leszno do al. Prymasa Tysiąclecia przejdzie kompleksową modernizację. Przede wszystkim zachowana zostanie przepustowość ulicy. Poprawi się bezpieczeństwo ruchu pieszego i rowerowego, a mieszkańcy zyskają 130 miejsc parkingowych. Na ul. Górczewskiej pojawi się również zdecydowanie więcej zieleni.

Władze Warszawy przedstawiły projekt zmodernizowanej i zrewitalizowanej ul. Górczewskiej na odcinku od ul. Leszno do al. Prymasa Tysiąclecia. Ulica Górczewska po otwarciu kolejnego odcinka II linii metra ma być nowoczesną, miejską arterią, która będzie spełniała oczekiwania wszystkich użytkowników ruchu.

– Ulica wymaga kompleksowej rewitalizacji przy zachowaniu przepustowości, ale również poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszego i rowerowego. Mieszkańcy zgłaszali wiele uwag dotyczących zapewnienia odpowiedniej liczby miejsc parkingowych i dojazdu dla zaopatrzenia. Realizujemy projekt kompromisowy, który był poprzedzony wieloma spotkaniami, dyskusjami i uwzględnia szereg uwag zgłaszanych przez mieszkańców – dodaje Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

Na wspomnianym odcinku ulica będzie miała po dwa pasy ruchu z dodatkowymi pasami do skrętu. To pozwoli na utrzymanie płynności ruchu. Na przepustowość ma wpływać też koordynacja sygnalizacji. Kolejnym niezwykle istotnym elementem jest stworzenie ok. 130 miejsc parkingowych, z których będą mogli korzystać mieszkańcy okolicznych bloków.  To pozwoli uwolnić sąsiadujące z ul. Górczewską podwórka od nadmiernej liczby aut  podkreśla burmistrz Strzałkowski.

Wyremontowana zostanie również droga dla rowerów po północnej stronie ulicy, podobnie jak chodniki i przystanki, które będą przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przewidziano też dodatkowe przejścia przez jezdnie – poza skrzyżowaniami – na wysokości ul. Wawelberga i Syreny. Przybędzie także zieleni – szpalerów krzewów, zieleni niskiej i drzew.

Pliki

Data opublikowania: 14 marca 2019

Kategorie:

Inne aktualności

Wczasy na działce dla Seniorów Woli – zapisy

Zarząd Dzielnicy Wola oraz Caritas Archidiecezji Warszawskiej zapraszają na WCZASY DLA SENIORÓW. W ramach wczasów odbędą się dwa turnusy: I turnus: 24.06-5.07.2019 r. II turnus: 29.07-9.08.2019 r. Miejsce realizacji: Ogródki działkowe przy ul.Dywizjonu 303 W programie zajęcia: -sportowe -artystyczne -edukacyjne i wiele, wiele innych…...

Więcej

Tydzień Świadomości Czerniaka pod hasłem #UVam tylko sobie. Chronię skórę przed czerniakiem.

16 maja rusza VIII Tydzień Świadomości Czerniaka pod hasłem #UVam tylko sobie. Chronię skórę przed czerniakiem.   Celem tegorocznej kampanii...

Rusza nowy projekt skierowany do mieszkańców seniorów dzielnicy Wola m.st. Warszawa p.n.: „Program zajęć rekreacyjno-sportowych dla seniorów – Przyjazne siłownie...