Projekt #Wola2025, czyli rozmowy z mieszkańcami o przyszłości dzielnicy

 

Urząd Dzielnicy Wola startuje z projektem #Wola2025, czyli cyklem 6 warsztatów diagnostycznych, które będą realizowane w formule World Cafe. Warsztaty posłużą do opracowania kierunków rozwoju Woli, celów strategicznych dzielnicy i zadań do realizacji przez Urząd do 2025 roku.

Projekt #Wola2025 jest nową inicjatywą Urzędu Dzielnicy Wola. Dzięki niemu Dzielnica chce opracować plan rozwoju w takich obszarach, jak:

·       infrastruktura,

·       przestrzeń publiczna,

·       edukacja i kultura,

·       sport i rekreacja

·       ochrona środowiska i ekologia.

Aby taki plan mógł być opracowany, zarząd Dzielnicy zaprosił do udziału w warsztatach diagnostycznych najbardziej zainteresowanych, czyli mieszkańców Woli. – Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie #Wola2025, którego celem jest poznanie potrzeb, oczekiwań i pomysłów naszych społeczności. Stawiamy na lokalność, dlatego chcemy wspólnie z mieszkańcami poszczególnych części Woli zmieniać ich najbliższe otoczenie. Chcemy aby Wola cały czas dynamicznie się rozwijała i żeby nasza dzielnica była miejscem atrakcyjnym, otwartym, nowoczesnym i wygodnym – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Dzielnicy Wola.

W celu jak najlepszego poznania i zidentyfikowania potrzeb mieszkańców Woli, przeprowadzona zostanie seria 6 warsztatów diagnostycznych w formule World Cafe. Jest to metoda służąca wymianie informacji i pomysłów oraz określeniu potrzeb i oczekiwań wszystkich zaangażowanych stron. Uczestnicy warsztatów są podzieleni na grupy pracujące przy oddzielnych stolikach. Każdy stolik zajmuje się innym blokiem tematycznym. Prace przy każdym stoliku koordynuje moderator.

Spotkania będą otwarte dla wszystkich i będą dotyczyć przyszłości poszczególnych rejonów dzielnicy: Koła, Ulrychowa, Odolan, Czystego, Mirowa i Nowolipia oraz Młynowa i Powązek. – Przed nami pięć lat obecnej kadencji samorządowej, które trzeba solidnie wykorzystać. Projekt #Wola2025 pozwoli nam wspólnie z lokalnymi społecznościami zbudować szeroką listę zadań, które będziemy systematycznie realizować. Chcemy również zidentyfikować problemy, z którymi zmagają się mieszkańcy poszczególnych obszarów Woli. Pozwoli to nam opracować atrakcyjne i satysfakcjonujące wszystkich rozwiązania – dodaje zastępca burmistrza Dzielnicy Wola, Robert Rafałowski.

Po zakończeniu cyklu spotkań warsztatowych opracowany zostanie raport końcowy, który będzie opublikowany w czerwcu tego roku.

Terminy warsztatów diagnostycznych
START zawsze o 18:00

·       Mirów + Nowolipki – 3 kwietnia 2019

Sala sesji Urzędu Dzielnicy Wola, al. Solidarności 90 (wejście od ul. Żelaznej)

·       Koło – 9 kwietnia 2019

Hala Koło, ul. Obozowa 60

·       Ulrychów – 7 maja 2019

Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 65, ul. Elekcyjna 21/23

·       Odolany – 14 maja 2019

Przedszkole nr 426, ul. Boguszewska 4

·       Czyste – 21 maja 2019

ZS nr 36 im. Marcina Kasprzaka, ul. Kasprzaka 19/21

·       Młynów+Powązki – 28 maja 2019

Wolskie Centrum Kultury, ul. Działdowska 6

 

Pliki

Data opublikowania: 21 marca 2019

Kategorie: ,

Inne aktualności

Letni Piknik Sąsiedzki na Ulrychowie

Orzeźwiająca lemoniada, swojska kiełbasa z grilla, ulrychowskie gofry na tysiąc sposobów i sąsiedzka atmosfera od juniora do seniora – tak w sobotę Partnerstwo na Ulrychowie zainicjowało wspólnie z mieszkańcami działania pobudzające lokalna społeczność. Letni Piknik Sąsiedzki odbył się w domu oraz ogrodzie Domu Sąsiedzkiego...

Więcej

Spotkania z kulturą dla najmłodszych

Od 23 czerwca do 8 września w każdą niedzielę, od 14:30 do 17:30, zapraszamy na cykl imprez artystycznych dla dzieci...

Warszawa w kwiatach i zieleni

Pół tysiąca kwiatów oraz kilka tysięcy nasion trafi do chętnych w ramach Rowerowego Rozdania Roślin. Przez cały czerwiec w różnych...