15 mln zł na dwa nowe żłobki na Woli

Na Woli powstaną dwa nowe żłobki, które będą mogły w sumie pomieścić ok. 300 dzieci. Dzielnica na te inwestycje chce zarezerwować 15 mln zł. 14 maja Rada Dzielnicy Wola podjęła decyzję o wprowadzeniu do budżetu dwóch nowych zadań inwestycyjnych.

Zapewnienie wszystkim potrzebującym rodzicom odpowiedniej ilości miejsc w publicznych żłobkach dla ich dzieci to jeden z priorytetów inwestycyjnych zarówno dla Prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego i Koalicji Obywatelskiej, jak i dla zarządu Dzielnicy Wola. – Przypomnę, że Wola realizuje już tego typu inwestycje i tym samym zwiększa dostępność miejsc w publicznych żłobkach. Lada dzień oddamy do użytku nowy żłobek przy ul. Ciołka 26a – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola. – Jednak miejsc w żłobkach cały czas brakuje, dlatego do końca przyszłego roku planujemy zbudować i oddać do użytku dwa nowe obiekty, zlokalizowane w atrakcyjnych częściach Dzielnicy – dodaje.

Pierwszy żłobek ma powstać przy ul. Ludwiki 2/4, natomiast drugi obiekt zostanie wybudowany przy ul. Kasprzaka 1/3. Co ważne, obie placówki mają zostać zbudowane na terenach, które już służą celom oświatowym. – Jeden z planowanych żłobków będzie się znajdował w bezpośrednim sąsiedztwie ogródka jordanowskiego wśród zieleni, drugi natomiast powstanie na terenie szkoły podstawowej i basenu, w którym właśnie kończy się generalny remont – mówi Grażyna Orzechowska-Mikulska, zastępca burmistrza dzielnicy Wola.

Obie inwestycje będą bliźniacze, a kosz realizacji każdej z nich wyniesie 7,5 mln zł. Oba żłobki będą niepodpiwniczonymi, dwukondygnacyjnymi obiektami o powierzchni ok. 1200-1400 mkw. – Na tej przestrzeni zaplanowano 5 oddziałów z zapleczem administracyjno-biurowym, zapleczem kuchennym oraz szatniami, które będą mogły przyjąć do 150 dzieci. Obok żłobków powstaną też place zabaw dostosowane do potrzeb dzieci w wieku 1-3, które będą otoczone atrakcyjną zielenią – podkreśla Robert Rafałowski, zastępca burmistrza dzielnicy Wola. 14 maja Rada Dzielnicy Wola podjęła decyzję o wprowadzeniu do budżetu dwóch nowych zadań inwestycyjnych.

Data opublikowania: 10:54, 15 maja 2019

Kategorie:

Inne aktualności

Letni Piknik Sąsiedzki na Ulrychowie

Orzeźwiająca lemoniada, swojska kiełbasa z grilla, ulrychowskie gofry na tysiąc sposobów i sąsiedzka atmosfera od juniora do seniora – tak w sobotę Partnerstwo na Ulrychowie zainicjowało wspólnie z mieszkańcami działania pobudzające lokalna społeczność. Letni Piknik Sąsiedzki odbył się w domu oraz ogrodzie Domu Sąsiedzkiego...

Więcej

Spotkania z kulturą dla najmłodszych

Od 23 czerwca do 8 września w każdą niedzielę, od 14:30 do 17:30, zapraszamy na cykl imprez artystycznych dla dzieci...

Warszawa w kwiatach i zieleni

Pół tysiąca kwiatów oraz kilka tysięcy nasion trafi do chętnych w ramach Rowerowego Rozdania Roślin. Przez cały czerwiec w różnych...