Królewska Wola w parku Moczydło

Data wydarzenia: 13:00 16 Czerwca 2019

Już 16 czerwca w parku Moczydło odbędzie się kolejna edycja rodzinnego pikniku historycznego „Królewska Wola. Tu wybierano królów”. W tym roku uczestnicy przeniosą się do czasów panowania Władysława IV Wazy, a główną atrakcją będzie wielka bitwa z udziałem rekonstruktorów.

Historyczny piknik w parku Moczydło to podróż w czasie do dawnej Polski. Impreza  co roku przyciąga tłumy zainteresowanych historią warszawiaków. – Niezwykle nas to cieszy, bo w końcu żyjemy w dzielnicy, w której historia jest wręcz wyczuwalna w powietrzu. Wszyscy  pamiętamy o Powstaniu Warszawskim i wydarzeniach, które miały tu miejsce w trakcie II Wojny Światowej. Warto jednak przypomnieć wcześniejsze wydarzenia, które miały fundamentalne znaczenie dla naszego kraju – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola. – Dlatego po raz kolejny zapraszamy na historyczny piknik, który odbędzie się na dawnych polach elekcyjnych. W zeszłym roku przenieśliśmy się do czasów panowania Zygmunta III Wazy, w tym będziemy w okolicach roku 1633, czyli jego syna – Władysława IV Wazy – dodaje.

Piknik rozpocznie się o godz. 13:00 i będzie wypełniony atrakcjami dla całych rodzin. Główną z nich będzie prawie godzinna inscenizacja historyczna z udziałem rekonstruktorów. Ponad 100 osób weźmie udział w starannej rekonstrukcji bitwy, jaka miała miejsce pod Smoleńskiem w trakcie kampanii 1633 – 1634. Dodatkowo, w trakcie całego dnia goście będą mogli obserwować pokazy tańców historycznych i zabaw dworskich, szermierki staropolskiej, pokazy sokolnicze i turniej łuczniczy, a także wziąć udział w warsztatach dawnego rzemiosła. Przez cały dzień będzie można również odwiedzać staropolskie targowisko, a na najmłodszych będą czekać animacje, gry i zabawy.

Data opublikowania: 12:30, 4 czerwca 2019

Kategorie: ,

Inne aktualności

Letni Piknik Sąsiedzki na Ulrychowie

Orzeźwiająca lemoniada, swojska kiełbasa z grilla, ulrychowskie gofry na tysiąc sposobów i sąsiedzka atmosfera od juniora do seniora – tak w sobotę Partnerstwo na Ulrychowie zainicjowało wspólnie z mieszkańcami działania pobudzające lokalna społeczność. Letni Piknik Sąsiedzki odbył się w domu oraz ogrodzie Domu Sąsiedzkiego...

Więcej

Spotkania z kulturą dla najmłodszych

Od 23 czerwca do 8 września w każdą niedzielę, od 14:30 do 17:30, zapraszamy na cykl imprez artystycznych dla dzieci...

Warszawa w kwiatach i zieleni

Pół tysiąca kwiatów oraz kilka tysięcy nasion trafi do chętnych w ramach Rowerowego Rozdania Roślin. Przez cały czerwiec w różnych...