Miasteczko Pomocowo – Zdrowotne 2019 za nami

W dniu 7 września b.r. wielu mieszkańców, korzystając z pięknej pogody, odwiedziło Miasteczko Pomocowo – Zdrowotne, które zorganizowane zostało w ramach imprezy KERCELAK. Tym razem organizatorzy zaprosili na skwer w okolicy ronda „Kercelak” – u zbiegu al. „Solidarności”, ul. Leszno i ul. Okopowej.

 

Swoje oferty zaprezentowały lokalne instytucje, placówki zdrowia, organizacje pozarządowe i inni partnerzy. Na mieszkańców czekały nieodpłatne konsultacje, badania profilaktyczne oraz porady dot. zdrowego stylu życia, aktywizacji, profilaktyki i ofert pomocowych. Można było zwiększyć wiedzę o swoim zdrowiu poprzez pomiar ciśnienia tętniczego, oznaczenie poziomu cukru we krwi oraz naukę samobadania piersi na fantomie. Specjaliście udzielili porad m.in. z zakresu profilaktyki chorób cywilizacyjnych – w tym nowotworowych i kardiologicznych, porad żywieniowych oraz porad z zakresu profilaktyki chorób układu narządu ruchu. Osoby w sytuacji kryzysu zdrowia psychicznego mogły dowiedzieć się o możliwych formach wsparcia na Woli poprzez centra zdrowia psychicznego, zaś zainteresowani pacjenci mieli szansę porozmawiać z przedstawicielami Biura Rzecznika Praw Pacjenta.

 

Uczestnicy Miasteczko przygotowali dla mieszkańców materiały edukacyjno – informacyjne, w tym najnowsze wydanie publikacji „Wola dla Seniora – Informator o działaniach wolskich instytucji i organizacji dla seniorów” oraz kalendarium obchodów „Wolskie Dni Seniora 2019”. Podczas imprezy miała miejsce inauguracja poradnika pt. „Serce dla Woli – poradnik dla mieszkańców nt. profilaktyki chorób cywilizacyjnych”, przygotowany przez Dzielnicę Wola razem z Polską Unią Organizacji Pacjenckich. Mieszkańcy otrzymali również poradnik dla osób opiekujących się chorymi na choroby otępienne, poradniki dot. zdrowia psychicznego, w tym psychoz i depresji oraz poradnik nt. zdrowego odżywiania.

 

Całe rodziny miały okazję również spędzić czas na wspólnych animacjach, grach i zabawach przygotowanych przez fundacje NEBO i Hereditas, na co dzień prowadzące Miejsca Aktywności Lokalnej – Domy Sąsiedzkie przy ul. Piaskowej 7 oraz Olbrachta 9. Fundacja Kreatywni w Działaniu zaś zaprosiła wszystkich zainteresowanych do stworzenia wspólnych murali.

Do Miasteczka Pomocowo – Zdrowotnego zaprosili:

 1. Biuro Rzecznika Praw Pacjenta
 2. Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie”
 3. Fundacja EMERYT
 4. Fundacja NEBO
 5. Fundacja HEREDITAS
 6. Fundacja Po Prostu
 7. Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola m.st. Warszawy
 8. Projekt pn. „Warszawski Zintegrowany System Leczenia i Wspierania Środowiskowego Osób z Zaburzeniami psychicznymi – testowanie i wdrażanie”
 9. Punkt Informacyjno – Konsultacyjny Urzędu Dzielnicy Wola m.st. Warszawy
 10. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Warszawa Wola-Śródmieście
 11. Stowarzyszenie Amazonek „Żonkil Warszawa”
 12. Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty „Gladiator”
 13. Szpital Wolski im. dr Anny Gostyńskiej SPZOZ
 14. Warsztaty Terapii Zajęciowej Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej
 15. Wolska Rada Seniorów Dzielnicy Wola m.st. Warszawy
 16. Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.

Zapraszamy za rok!

Inne aktualności

Dzień otwarty w XXIV Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida

27 kwietnia br. o godzinie 18.00. Dzień otwarty w XXIV Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida, ul. Obozowa 60 w Warszawie Szanowni Państwo, 17 maja br. rozpocznie się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022. W celu zapoznania kandydatów z ofertą edukacyjną, wolskie...

Więcej

Dzień otwarty w XL Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego

24 kwietnia br. o godzinie 11.00. Dzień otwarty w XL Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego, ul. Platynowa...

Dzień otwarty w III Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Sowińskiego

24 kwietnia br. o godzinie 11.00. Dzień otwarty w III Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Sowińskiego, ul. Rogalińska 2 w Warszawie...