Jaki Dom Sąsiedzki na Obozowej? Konsultacje społeczne

plakat konsultacji Jaki Dom Sąsiedzki na Obozowej
Data wydarzenia: 17:00 26 Września 2019

Wolskie Centrum Kultury tworzy miejsce, w którym mieszkańcy Koła będą mogli się spotykać i spędzać czas. Dom Sąsiedzki powstanie na parterze Wolskiego Centrum Kultury przy ul. Obozowej 85. Do 30 października 2019 roku można zgłaszać opinie i pomysły na działanie lokalnego Domu Sąsiedzkiego na Kole. 

Wolskie Centrum Kultury planuje otworzyć w 2020 roku Dom Sąsiedzki na Kole. Miejsce, w którym mieszkańcy będą mogli się spotykać i spędzać czas powstanie przy ul. Obozowej 85, gdzie od 1937 roku nieprzerwanie działa dom kultury.

Na przełomie września i października będzie można obejrzeć pomieszczenia przyszłego Domu Sąsiedzkiego na Obozowej, porozmawiać o tym, jak powinny wyglądać w przyszłości, poznać animatorów i animatorki tego miejsca. Na podstawie tych rozmów WCK przygotuje wstępny plan miejsca i w październiku zaprosi na wspólne projektowanie przestrzeni Domu Sąsiedzkiego z architektem.

Konsultacje trwają od 16 września do 30 października 2019 roku.

Jak wziąć udział w konsultacjach

I etap – zgłoś swoją opinię lub pomysł

 • Seria spotkań w Wolskim Centrum Kultury przy ul. Obozowej 85, podczas których mieszkańcy obejrzą przestrzeń przyszłego Domu Sąsiedzkiego na żywo. Każdy będzie mógł opowiedzieć jak wyobraża sobie wygląd i rolę nowego miejsca w przyszłości. Terminy spotkań:
  26 września (czwartek), godz. 17:00 – 20:00
  28 września (sobota), godz. 11:00 – 14:00
  3 października (czwartek), godz. 17:00 – 20:00
  5 października (sobota), godz. 15:00 – 18:00
 • Między 25 września a 5 października – konsultanci z Wolskiego Centrum Kultury będą zbierać opinie mieszkańców w mobilnym punkcie na podwórkach osiedla Koło.
 • Do 6 października można też przesłać swoje uwagi e-mailem na adres a.kadenaci@wck-wola.pl
 • 9 października (środa), od godz. 17:00 do 20:00 – na zakończenie I etapu odbędzie się spotkanie warsztatowe, podczas którego uczestnicy podsumują zgłoszone pomysły i na ich podstawie opracują koncepcję funkcjonowania Domu Sąsiedzkiego. Spotkanie odbędzie się w WCK przy ul. Obozowej 85.

II etap – wspólne projektowanie Domu Sąsiedzkiego

 • W październiku mieszkańcy i animatorzy wspólnie z architektem będą projektowali przestrzeń Domu Sąsiedzkiego; porozmawiają o wstępnym planie przygotowanym na podstawie pomysłów z I etapu konsultacji. Terminy spotkań z architektem:
  23 października (środa), godz. 17:00 – 20:00
  25 października (piątek), godz. 17:00 – 20:00
  26 października (sobota), godz. 11:00 – 14:00
 • Między 21 a 26 października – mobilne punkty konsultacyjne na osiedlu.

Przesyłanie uwag drogą mailową na adres: a.kadenaci@wck-wola.pl

Co się stanie dalej?
Pomysły mieszkańców, zgłoszone podczas II etapu konsultacji, zostaną wykorzystane przez architekta do stworzenia końcowego projektu Domu Sąsiedzkiego. Zaprezentowany zostanie w WCK przy ul. Obozowej 85 na spotkaniu 23 listopada (sobota) w godzinach 11:00 – 14:00.

Więcej informacji: TUTAJ

 

Data opublikowania: 14:07, 20 września 2019

Kategorie: ,

Inne aktualności

Miniatura 65898

Kiedy plan miejscowy dla rejonu ul. Wolskiej i Płockiej

Nadal trwają prace związane z opracowaniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ul. Wolskiej i ul. Płockiej. Dzielnica zwróciła się do prezydenta Warszawy z prośbą o określenie terminu uchwalenia planu, gdyż przedłużająca się procedura planistyczna i brak planu miejscowego stwarza poważne ryzyko niekontrolowanej zabudowy...

Więcej

Spotkania szkoleniowe w zakresie doradztwa zawodowego na Woli

W ramach wsparcia doradztwa zawodowego i promowania szkół zawodowych w dniach 3 – 6 lutego br. odbyły się spotkania szkoleniowe...

„Zima w mieście” na Woli

Przedstawiciele delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarzadzania Kryzysowego w Dzielnicy Wola uczestniczyli w zajęciach organizowanych ramach akcji „Zima w mieście” przez...