Budżet Obywatelski 2020 – wyniki głosowania na Woli

Budżet Obywatelski 2020

Wyniki głosowania w VI edycji budżetu obywatelskiego w Warszawie zostały ogłoszone 3 października 2019 r. Na Woli zwycięskich okazało się 37 projektów, które będą realizowane w 2020 roku. 

3 października 2019 r. odbyła się gala w Pałacu Kultury i Nauki, w trakcie której ogłoszono wyniki głosowania na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020. W Dzielnicy Wola z 98 dopuszczonych do głosowania projektów zwycięskich okazało się 37. To najwięcej spośród wszystkich dzielnic.

Podstawowym kryterium wyboru była liczba zdobytych głosów (na poziomie dzielnicowym projekt musiał uzyskać co najmniej 50 ważnych głosów). Drugim kryterium był koszt realizacji danego przedsięwzięcia. Projekty, które zdobyły najwięcej głosów i zmieściły się w ogólnej kwocie przeznaczonej na realizację pomysłów w danej dzielnicy, będą realizowane w 2020 roku.

Pierwszy raz mieszkańcy Warszawy mogli oddać głos na projekty ogólnomiejskie. Z tej puli wybranych zostało 29 zwycięskich projektów.

Serdecznie gratulujemy autorkom i autorom zwycięskich projektów.
Z przyjemnością informujemy, że już od 3 grudnia  2019 r. będzie można zgłaszać projekty w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2021.

Budżet Obywatelski 2020 - wyniki głosowania
Wyniki głosowania w całej Warszawie: TUTAJ 

Data opublikowania: 15:53, 4 października 2019

Kategorie: ,

Inne aktualności

Miniatura 65898

Kiedy plan miejscowy dla rejonu ul. Wolskiej i Płockiej

Nadal trwają prace związane z opracowaniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ul. Wolskiej i ul. Płockiej. Dzielnica zwróciła się do prezydenta Warszawy z prośbą o określenie terminu uchwalenia planu, gdyż przedłużająca się procedura planistyczna i brak planu miejscowego stwarza poważne ryzyko niekontrolowanej zabudowy...

Więcej

Spotkania szkoleniowe w zakresie doradztwa zawodowego na Woli

W ramach wsparcia doradztwa zawodowego i promowania szkół zawodowych w dniach 3 – 6 lutego br. odbyły się spotkania szkoleniowe...

„Zima w mieście” na Woli

Przedstawiciele delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarzadzania Kryzysowego w Dzielnicy Wola uczestniczyli w zajęciach organizowanych ramach akcji „Zima w mieście” przez...