Budżet Obywatelski 2020 – wyniki głosowania na Woli

Budżet Obywatelski 2020

Wyniki głosowania w VI edycji budżetu obywatelskiego w Warszawie zostały ogłoszone 3 października 2019 r. Na Woli zwycięskich okazało się 37 projektów, które będą realizowane w 2020 roku. 

3 października 2019 r. odbyła się gala w Pałacu Kultury i Nauki, w trakcie której ogłoszono wyniki głosowania na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020. W Dzielnicy Wola z 98 dopuszczonych do głosowania projektów zwycięskich okazało się 37. To najwięcej spośród wszystkich dzielnic.

Podstawowym kryterium wyboru była liczba zdobytych głosów (na poziomie dzielnicowym projekt musiał uzyskać co najmniej 50 ważnych głosów). Drugim kryterium był koszt realizacji danego przedsięwzięcia. Projekty, które zdobyły najwięcej głosów i zmieściły się w ogólnej kwocie przeznaczonej na realizację pomysłów w danej dzielnicy, będą realizowane w 2020 roku.

Pierwszy raz mieszkańcy Warszawy mogli oddać głos na projekty ogólnomiejskie. Z tej puli wybranych zostało 29 zwycięskich projektów.

Serdecznie gratulujemy autorkom i autorom zwycięskich projektów.
Z przyjemnością informujemy, że już od 3 grudnia  2019 r. będzie można zgłaszać projekty w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2021.

Budżet Obywatelski 2020 - wyniki głosowania
Wyniki głosowania w całej Warszawie: TUTAJ 

Data opublikowania: 15:53, 4 października 2019

Kategorie: ,

Inne aktualności

Miniatura 62968

Konsultacje – konkursy z zakresu pomocy społecznej na rok 2020 w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

Zapraszamy do konsultacji zadań konkursowych w zakresie pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy w roku 2020:   1. Działania socjalno – pomocowe na rzecz osób i...

Więcej
Miniatura 62964

Stolica poszła na rekord- bezpłatny weekend w Warszawie.

Warszawianki i warszawiacy tłumnie poszli do urn! Frekwencja wyborcza wyniosła ponad 77%! W ramach podziękowania warszawski ratusz przygotował nagrodę dla...

1

Dni otwarte w Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjnym i Medycyny Pracy ATTIS

Szanowni Państwo! Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjne i Medycyny Pracy ATTIS Spółka z o. o. w Warszawie przy ul. Górczewskiej 89 w dniu...