Rewitalizacja muru Getta Warszawskiego

Jeszcze w październiku rozpocznie się renowacja zabytkowego muru Getta Warszawskiego. Prace potrwają miesiąc i zakończą kompleksową rewitalizację terenu wokół muru przy ul. Siennej.

W najbliższych dniach rozpoczną się prace renowacyjne przy zabytkowym murze Getta Warszawskiego. Roboty mają potrwać do listopada br. i zakończyć większy proces, polegający na nadaniu temu miejscu należnego mu wyglądu. – Na Woli znajduje się wiele historycznych miejsc związanych z II Wojną Światową i Powstaniem Warszawskim, a mur Getta jest jednym z najważniejszych z nich – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Dzielnicy Wola. – Co roku przyjeżdżają tu setki tysięcy turystów, dlatego naszym obowiązkiem było nadanie temu miejscu wyglądu, który pasowałby do jego rangi historycznej – dodaje.

Wcześniej odbyły się prace rozbiórkowe nieużywanych budynków należących do L.O. im. Henryka Sienkiewicza oraz przygotowany został projekt rewitalizacji terenu wokół muru, który będzie podzielony na strefę historyczno-dydaktyczną oraz rekreacyjno-sportową. Wokół muru pojawią się również gabloty na czasowe ekspozycje, tablice informacyjne oraz elementy małej architektury. – Teraz przystępujemy do kolejnego etapu inwestycji, czyli do renowacji samego zabytkowego muru – mówi burmistrz Strzałkowski. – W jej ramach zostaną wykonane prace polegające na rozebraniu kilku warstw cegły i ponownym ich wmurowaniu, usunięciu tynków ze ścian muru, wykonaniu uzupełnień na całej powierzchni muru, a także zabezpieczeniu całej konstrukcji i pokryciu jej środkiem zabezpieczającym przed wilgocią – dodaje.

Data opublikowania: 08:46, 23 października 2019

Kategorie:

Inne aktualności

Miniatura 63598

XIII Sesja Rady Dzielnicy Wola – 19 listopada 2019 roku

Więcej

Start 33 edycji Międzynarodowego Turnieju Wola Cup.

Start 33 edycji Międzynarodowego Turnieju Wola Cup. Już w najbliższy weekend w hali OSiR Wola „KOŁO” przy ulicy Obozowej 60...

„ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI” W PRZEDSZKOLU Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 310, UL. J. BROŻKA 17

„ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI” W PRZEDSZKOLU Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 310, UL. J. BROŻKA 17 11 listopada 1918 roku to był najszczęśliwszy dzień...