Biblioteka Komiksowo poszerza swoje zbiory

Tylko w tym roku na półki wolskiej Biblioteki Komiksowo trafiło blisko 500 nowych pozycji. Biblioteka Komiksowo to jedyna tego typu placówka w Warszawie. Z jej usług korzystają fani komiksów z całej stolicy.

Biblioteka Komiksowo funkcjonuje w ramach Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 21 i jest jedyną taką placówką w Warszawie. – Zauważyliśmy, że coraz więcej czytelników w różnym wieku dopytywało u pracowników biblioteki o komiksy. Zapytań było tak wiele, że postanowiliśmy zmienić model placówki i skupić się w znakomitej większości na tej dziedzinie literatury – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola. – Oczywiście przy al. Solidarności 90 znajdziemy też inne pozycje, typowe dla klasycznych bibliotek, ale główną gałęzią działalności placówki są komiksy i to tę ofertę staramy się ciągle urozmaicać – dodaje.

Czytelnicy chętnie odwiedzają Komiksowo w poszukiwaniu ciekawych lektur, a ci, którzy nie mieli do czynienia z tego typu literaturą poszerzają swoje kręgi zainteresowań. – W ciągu dwóch lat placówka stała się jednym z ciekawszych miejsc oferujących ten typ książek i jedyną biblioteką w Warszawie sprofilowaną w ten sposób – przyznaje Ilona Warda-Kłysiak, kierowniczka Biblioteki Komiksowo.

Jesienią 2018 roku, tuż po zmianie profilu, bibliotekarze placówki napisali projekt do Budżetu Partycypacyjnego, który zakładał zdobycie dofinansowania na rozszerzenie oferty komiksów. Mieszkańcy poparli w głosowaniu projekt, w ramach którego do biblioteki popłynęły pieniądze, które wykorzystano na zakup nowych pozycji. – Przyznane w 2018 roku dofinansowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego pozwoliło na zakup blisko 500 komiksów za kwotę 12 000 zł. Wsparcie finansowe pomogło w znaczny sposób wzbogacić księgozbiór Biblioteki, a także zainteresować jej ofertą czytelników spoza dzielnicy Wola. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy oddali głos na ten projekt – podsumowuje Anna Grędzińska, dyrektor Biblioteki na Woli.

Zakupione komiksy pozwoliły znacznie poszerzyć księgozbiór „Komiksowa” i zainteresować tą dziedziną coraz więcej osób. Biblioteka dysponuje ciekawą ofertą skierowaną do dzieci, młodzieży, a także dla dorosłych fanów sztuki komiksu. W jej zbiorach znajdują się zarówno popularne serie o superbohaterach, a także mniej znane pozycje, wyselekcjonowane przez pracowników. Co więcej, biblioteka ma swoich wiernych czytelników, którzy chętnie włączają się w jej funkcjonowanie, a także w kompletowanie i poszerzanie kolekcji. Aby zaproponować zakup konkretnego tytułu, należy skorzystać z formularza dostępnego na http://bibliotekakomiksowo.waw.pl/index.php/zaproponuj-zakup/. – Dla wielu czytelników zbiory oferowane przez Bibliotekę Komiksowo to jedyna możliwość obcowania z tą dziedziną literatury ze względu na fakt, że komiksy są dość drogie i nie każdy może sobie pozwolić na ich zakup – podkreśla burmistrz Strzałkowski.

Biblioteka Komiksowo mieści się przy al. Solidarności 90 i jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 19:00, a także w sobotę od 9:00 do 14:00.

Data opublikowania: 16:25, 29 października 2019

Kategorie:

Inne aktualności

Pomoc dla organizacji pozarządowych podczas epidemii

W ostatnim czasie rząd wprowadził już trzy wersje tzw. tarczy antywirusowej, jednocześnie samorządy inicjują swoje działania pomocowe. Dla wielu organizacji pozarządowych odnalezienie się w tych dokumentach jest bardzo trudne, często ponad ich możliwości merytoryczne i siły. Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych wychodzi naprzeciw tym...

Więcej

Osobisty Plan Awaryjny- nowy poradnik, dla osób doświadczających przemocy domowej w trakcie epidemii

Stan epidemii i jego konsekwencje dla naszej wolności osobistej nie mogą powodować, że osoby zagrożone przemocą domową zostaną pozostawione bez...

Start 15 Edycji Kampanii Społecznej Lodołamacze 2020

Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców  Osób Niepełnosprawnych już od 15 lat przyznają prestiżowe...