Wolski Dzień Wolontariusza 2019

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w dniu 5 grudnia 2019 roku w sali sesji Urzędu Dzielnicy Wola m.st. Warszawy odbyło się uroczyste spotkanie.

Przybyłych gości i uczestników spotkania przywitał Wojciech Lesiuk Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola i Anna Celińska – Ziarek Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia.

Podczas uroczystości Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola podziękował w imieniu Zarządu Dzielnicy Wola wolontariuszom z wolskich szkół, organizacji pozarządowych i jednostek Urzędu za trud działań na rzecz potrzebujących oraz pogratulował wrażliwej i odpowiedzialnej postawy. 

W dalszej części uroczystości przedstawiciele zgłoszonych instytucji i organizacji, w tym opiekunowie wolontariatu, podzielili się przykładami dobrych praktyk wolontariatu młodych. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele:

 1. III Liceum Ogólnokształcące im. gen. Józefa Sowińskiego
 2. XLV Liceum Ogólnokształcące Romualda Traugutta
 3. Zespół Szkół nr 36 im. Marcina Kasprzaka
 4. Zespół Szkół nr 7 im. Szczepana Bońkowskiego
 5. Zespół Szkół Stenotypii i Języków Obcych
 6. Zespół Szkół Fototechnicznych.
 7. Zespół Szkół nr 127
 8. Wolskie Centrum Kultury
 9. Biblioteka Publiczna Dzielnicy Wola
 10. Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola
 11. Fundacja Chrześcijańska NEBO

Uroczystość uświetnił pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, którym Zarząd Dzielnicy Wola podziękował wolskim wolontariuszom za zaangażowanie i dzielenie się pomocą.

Pokaz i  szkolenie, w wykonaniu Fundacji Verita, umożliwił młodzieży nabycie ważnych umiejętności i wiedzy, ratujących życie i zdrowie. Atmosferę osłodził słodki poczęstunek i pamiątkowe dyplomy dla wolontariuszy i placówek delegujących.

Dzielnica Wola m.st. Warszawy przekazała również na ręce szkół, organizacji i instytucji ponad 100 „Znaczków wolontariusza”, by w ten sposób wyrazić swoją wdzięczność za pracę wielu wolskich wolontariuszy, którzy swój czas i energię poświęcają innym.

 

Praca Wolontariuszy ludzi dobrej woli –   jest bardzo cenna i dlatego zasługuje na najwyższy szacunek.

Dziękujemy za dotychczasową działalność na rzecz osób potrzebujących oraz życzymy wielu sukcesów i satysfakcji.

Inne aktualności

Grafika na temat szczepień

RUSZYŁY BEZPŁANE SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19 DLA SENIORÓW.

Od dnia 22 stycznia osoby po 70 roku życia mogą się rejestrować na bezpłatne szczepienie przeciw COVID-19. Od 15 stycznia trwa rekrutacja dla osób po 80 roku życia. Szczepienia, dla obu grup wiekowych po dokonaniu rejestracji, ruszą 25 stycznia.   JAK ZAPISAĆ SIĘ NA...

Więcej
Miniatura 71376

Psychologiczne Centrum Wsparcia

Szanowni Państwo, W m.st. Warszawa w marcu 2020 r. uruchomiono Psychologiczne Centrum Wsparcia, którego zadaniem jest pomoc uczniom, rodzicom i...

Nagroda Literacka m. st. Warszawy 14. edycja

Nagroda literacka m.st. Warszawy – zgłoszenia do końca stycznia

Do 31 stycznia br. można jeszcze wysyłać zgłoszenia książek do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy za 2020 r. Do tej pory...