Wolski Dzień Wolontariusza 2019

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w dniu 5 grudnia 2019 roku w sali sesji Urzędu Dzielnicy Wola m.st. Warszawy odbyło się uroczyste spotkanie.

Przybyłych gości i uczestników spotkania przywitał Wojciech Lesiuk Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola i Anna Celińska – Ziarek Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia.

Podczas uroczystości Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola podziękował w imieniu Zarządu Dzielnicy Wola wolontariuszom z wolskich szkół, organizacji pozarządowych i jednostek Urzędu za trud działań na rzecz potrzebujących oraz pogratulował wrażliwej i odpowiedzialnej postawy. 

W dalszej części uroczystości przedstawiciele zgłoszonych instytucji i organizacji, w tym opiekunowie wolontariatu, podzielili się przykładami dobrych praktyk wolontariatu młodych. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele:

 1. III Liceum Ogólnokształcące im. gen. Józefa Sowińskiego
 2. XLV Liceum Ogólnokształcące Romualda Traugutta
 3. Zespół Szkół nr 36 im. Marcina Kasprzaka
 4. Zespół Szkół nr 7 im. Szczepana Bońkowskiego
 5. Zespół Szkół Stenotypii i Języków Obcych
 6. Zespół Szkół Fototechnicznych.
 7. Zespół Szkół nr 127
 8. Wolskie Centrum Kultury
 9. Biblioteka Publiczna Dzielnicy Wola
 10. Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola
 11. Fundacja Chrześcijańska NEBO

Uroczystość uświetnił pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, którym Zarząd Dzielnicy Wola podziękował wolskim wolontariuszom za zaangażowanie i dzielenie się pomocą.

Pokaz i  szkolenie, w wykonaniu Fundacji Verita, umożliwił młodzieży nabycie ważnych umiejętności i wiedzy, ratujących życie i zdrowie. Atmosferę osłodził słodki poczęstunek i pamiątkowe dyplomy dla wolontariuszy i placówek delegujących.

Dzielnica Wola m.st. Warszawy przekazała również na ręce szkół, organizacji i instytucji ponad 100 „Znaczków wolontariusza”, by w ten sposób wyrazić swoją wdzięczność za pracę wielu wolskich wolontariuszy, którzy swój czas i energię poświęcają innym.

 

Praca Wolontariuszy ludzi dobrej woli –   jest bardzo cenna i dlatego zasługuje na najwyższy szacunek.

Dziękujemy za dotychczasową działalność na rzecz osób potrzebujących oraz życzymy wielu sukcesów i satysfakcji.

Inne aktualności

Zmiany na ul. Górczewskiej.

W piątek, 24 stycznia w południe wykonawca wolskiego odcinka II linii metra otworzy fragment ul. Górczewskiej w rejonie stacji Księcia Janusza. Połączenie z arterią odzyskają ulice E. Ciołka, Księcia Janusza i Jana Olbrachta. Swoje trasy zmienią autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego.  Stacje wolskiego odcinka II...

Więcej

Oficjalne otwarcie sezonowej hali w Szkole Podstawowej nr 222 im. Jana Brzechwy w Warszawie

15 stycznia 2020 r. o godz.11:00 w Szkole Podstawowej nr 222 im. Jana Brzechwy w Warszawie odbyło się oficjalne otwarcie sezonowej...

28 finał WOŚP w Szkole Podstawowej nr 236 z Oddziałami Integracyjnymi

finał WOŚP w Szkole Podstawowej nr 236 z Oddziałami Integracyjnymi Szkoła Podstawowa nr 236 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ireny Sendlerowej...