Zmiany na ul. Górczewskiej.

W piątek, 24 stycznia w południe wykonawca wolskiego odcinka II linii metra otworzy fragment ul. Górczewskiej w rejonie stacji Księcia Janusza. Połączenie z arterią odzyskają ulice E. Ciołka, Księcia Janusza i Jana Olbrachta. Swoje trasy zmienią autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego. 

Stacje wolskiego odcinka II linii metra – „Płocka”, „Młynów” i „Księcia Janusza” – są już gotowe. Trwa proces pozyskiwania niezbędnych opinii i zgód. Pierwsi pasażerowie powinni skorzystać z nowego odcinka linii M2 wiosną 2020 roku. Kierowcy mogą już jeździć ul. Płocką. Warszawscy drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich pracują w rejonie stacji „Młynów”. Na odcinku od ul. Syreny do Młynarskiej częściowo zakończyli już przebudowę odwodnienia, aktualnie trwają intensywne roboty brukarskie.

W piątek, 24 stycznia, ok. godz. 12.00 budowniczowie wolskiego odcinka II linii metra przywrócą normalny ruch na ul. Górczewskiej, na zachód od Alei Prymasa Tysiąclecia, w rejonie wybudowanej stacji Księcia Janusza. Połączenie z ul. Górczewską odzyskają ulice E. Ciołka, Księcia Janusza oraz Jana Olbrachta. Od skrzyżowania z ulicami Deotymy i Elekcyjną będzie można dojechać do ul. Góralskiej, skrajny prawy pas umożliwi zaś dojazd do centrum handlowego,dalej prosto – w kierunku Bemowa – będą mogły pojechać autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego, taksówki, pojazdy służb miejskich, MTON i posiadaczy identyfikatorów MW oraz motocykle. Ze wschodniego wyjazdu z centrum handlowego (z sygnalizacją świetlną) będzie można pojechać tylko w lewo – w ul. Górczewską, w kierunku Śródmieścia.

Autobusy linii nocnych zmienią swoje trasy już w nocy z piątku na sobotę, z 24 na 25 stycznia, a linii dziennych od sobotniego poranka. Autobusy linii nocnej N42, w wybranych kursach, będą jeździły ulicami Wolską i Redutową i zawracały na rondzie przy ul. Jana Olbrachta. Trasa linii 129 będzie prowadziła ulicami: Jana Olbrachta – Górczewska – E. Ciołka – Newelska – Księcia Janusza – Obozowa – Koło (powrót: Obozowa – E. Ciołka). Autobusy linii 154 wrócą na podstawową trasę przebiegającą ulicami: Jana Olbrachta – Redutowa – M. Kasprzaka (powrót: M. Kasprzaka – J.K. Ordona – Wolska – Redutowa). Linia 197 pojedzie ulicami: Obozowa – E. Ciołka (powrót: E. Ciołka – Newelska – Księcia Janusza) – Górczewska – Jana Olbrachta – Redutowa. Tak jak dotychczas kursować będą autobusy linii: E-2, 105, 109, 136, 155, 167, 171, 184, 190, 520 i 523.

Przypominamy, że na wysokości centrum handlowego trwa budowa kolejnego odcinka metra i stacji „Ulrychów”. Z tego powodu zamknięta dla ruchu została południowa jezdnia ul. Górczewskiej na odcinku od zjazdu na „ślimak” prowadzący na teren galerii handlowej do ul. Białowiejskiej. Kierowcy jadący od strony Bemowa mogą dojechać południową jezdnią ul. Górczewskiej tylko do tego zjazdu.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (powiadomienia.um.warszawa.pl) można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

 

Data opublikowania: 10:10, 21 stycznia 2020

Kategorie: , , ,

Inne aktualności

Miniatura 71270

OGŁOSZENIE KONKURSÓW NA KANDYDATA NA STANOWISKO DYREKTORA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH DZIELNICY WOLA

Więcej
plakat program Aktywny Senior

Zajęcia i wykłady online dla seniorów – zapisy

W ramach programu „Aktywny Senior” Ośrodek Wsparcia dla Seniorów Ośrodka Pomocy Społecznej serdecznie zaprasza Seniorów mieszkających na Woli na zajęcia...

logo 500+

500+ w 2021 roku. Terminy składania wniosków.

Aby pobierać 500 plus w 2021 roku, trzeba złożyć nowy wniosek. Świadczenie 500 plus będzie wypłacane w nowych okresach rozliczeniowych....