Warto wybrać wolską „zerówkę”.

Dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, informatyki lub robotyki, wyjścia do kina, teatru lub muzeum, a także wyprawka składająca się z materiałów plastycznych i artykułów papierniczych – to tylko niektóre bonusy czekające na dzieci w wolskich „zerówkach”.  Od 1 września 2020 r. we wszystkich szkołach podstawowych Dzielnicy Wola m.st. Warszawy będą funkcjonowały oddziały przedszkolne.

Dzielnica Wola przygotowała atrakcyjną ofertę edukacyjną dla dzieci, które od nowego roku szkolnego 2020/2021 rozpoczną obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne w „zerówkach” –  W celu wsparcia realizacji podstawy programowej, chcemy zapewnić sześciolatkom dodatkowe zajęcia edukacyjne, zdrowy posiłek, a także komplet materiałów plastycznych i artykułów papierniczych. Oczywiście wszystkie te bonusy są całkowicie bezpłatne – mówi Grażyna Orzechowska-Mikulska, zastępca burmistrza Woli.

Tegoroczna dodatkowa oferta dla wolskich „zerówek” obejmuje:

 • 2 razy w tygodniu zajęcia z języka angielskiego w ramach programu „Wolski poliglota”;
 • 2 razy w tygodniu zajęcia rytmiki lub gimnastyki korekcyjnej;
 • 1 raz w tygodniu – „Informatyka dla smyka”;
 • 1 raz w tygodniu zajęcia wspierające kreatywność dziecka, np. robotyka, szachy;
 • 1 raz w semestrze, w ramach edukacji kulturalnej, wyjścia do kina, teatru lub muzeum;
 • każde dziecko w okresie zimowym skorzysta z programu dożywiania „Zdrowa kanapka”;
 • wszystkie grupy sześciolatków otrzymają komplet materiałów plastycznych i artykułów papierniczych na początku roku szkolnego.

Wolskie szkoły podstawowe są doskonale przygotowane na przyjęcie sześciolatków. Dysponują salami do edukacji przedszkolnej wyposażonymi w ergonomiczne meble, nowoczesne pomoce naukowe, kąciki zabaw, sale rekreacyjne i odpowiednio przygotowaną kadrę. Przy wszystkich szkołach funkcjonują certyfikowane place zabaw. Ponadto placówki te oferują dzieciom z oddziałów przedszkolnych całą swoją bogatą infrastrukturę. – Rodzice teraz zastanawiają się czy ich dziecko powinno pozostać w przedszkolu, czy iść do szkolnej „zerówki”. Pragnę zapewnić, że oddział przedszkolny w szkole to najlepszy wybór i to na 9 lat – przekonuje  Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

O tym jak funkcjonują wolskie oddziały przedszkolne rodzice będą mogli się przekonać podczas dni otwartych w szkołach podstawowych, które potrwają od 5 do 7 lutego w godz. 8.00 – 13.00Rodzice będą mogli wraz ze swoimi dziećmi odwiedzić wybraną szkołę, zobaczyć jak wyglądają sale dla najmłodszych oraz uczestniczyć w zabawach i zajęciach dzieci z oddziałów przedszkolnych czy szkolnej świetlicy – mówi Grażyna Orzechowska-Mikulska. – Ponadto rodzice będą mieli możliwość zapoznać się z jadłospisami szkolnych stołówek oraz porozmawiać z wychowawcami oraz dyrektorem szkoły – dodaje.

Szkoły podstawowe zapraszają również rodziców w godzinach popołudniowych na dodatkowe spotkania (szczegółowy harmonogram znajduje się poniżej).

Harmonogram dodatkowych spotkań w szkołach podstawowych

Terminy spotkań w przedszkolach _ 6 latki

Dzielnica oferuje również możliwość wzięcia udziału w konsultacjach dotyczących rozwoju dziecka sześcioletniego przed rozpoczęciem obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego. Konsultacje prowadzą specjaliści z Zespołu Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych nr 1 i Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 2. Porady psychologów, pedagogów i logopedów dla dzieci z rejonu działania poradni odbywają się w soboty w godzinach 9.00 – 13.00.

Zespół Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych nr 1
Ul. Zawiszy 13, tel. 22 631 08 23

 • 8 lutego 2020 r. – psycholog, pedagog, logopeda
 • 29 lutego 2020 r. – psycholog, pedagog, logopeda

Poradnia  Psychologiczno–Pedagogiczna nr 2
Ul. Ks. Janusza 45/47, tel. 22 836 70 88

 • 25 stycznia 2020 r.  – psycholog, pedagog, logopeda
 • 1 lutego 2020 r. –     psycholog, pedagog, logopeda

Data opublikowania: 12:51, 22 stycznia 2020

Kategorie: ,

Inne aktualności

Miniatura 65898

Kiedy plan miejscowy dla rejonu ul. Wolskiej i Płockiej

Nadal trwają prace związane z opracowaniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ul. Wolskiej i ul. Płockiej. Dzielnica zwróciła się do prezydenta Warszawy z prośbą o określenie terminu uchwalenia planu, gdyż przedłużająca się procedura planistyczna i brak planu miejscowego stwarza poważne ryzyko niekontrolowanej zabudowy...

Więcej

Spotkania szkoleniowe w zakresie doradztwa zawodowego na Woli

W ramach wsparcia doradztwa zawodowego i promowania szkół zawodowych w dniach 3 – 6 lutego br. odbyły się spotkania szkoleniowe...

„Zima w mieście” na Woli

Przedstawiciele delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarzadzania Kryzysowego w Dzielnicy Wola uczestniczyli w zajęciach organizowanych ramach akcji „Zima w mieście” przez...