Rozmowy o bezpieczeństwie z wolskimi seniorami

Na co powinni uważać seniorzy? Dlaczego skradzione dokumenty należy zastrzec? Czy policjanci proszą o przekazanie pieniędzy?

Odpowiedzi na te pytania poznali seniorzy uczestniczący w spotkaniu
z przedstawicielem wolskiej Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV, które odbyło się w Ośrodku Wsparcia dla Seniorów, przy ul. Zawiszy 5.

Goście przypomnieli zebranym metody działania oszustów wyłudzających pieniądze od osób starszych,  podkreślali, że Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy.

Informowali, że sposoby działania oszustów bardzo szybko się zmienią i w każdej sytuacji należy zachować czujność.

Uczestnicy pogadanki dowiedzieli się także jak dbać o dokumenty, co zrobić
w przypadku utraty, jak je zastrzec. Prowadzący zachęcali do zabierania dokumentów zawierających pełne dane osobowe tylko jeśli w danym dniu będą potrzebne.

W celu utrwalenia nabytej wiedzy seniorzy otrzymali materiały związane z kampanią informacyjną „Babciu, to nie Twój wnuczek…”, oraz kalendarze promujące Europejski Numer Alarmowy 112.

Data opublikowania: 13:19, 27 stycznia 2020

Kategorie: ,

Inne aktualności

„Świetlica Marzeń” w Szkole Podstawowej nr 234 im. Juliana Tuwima

W środę 9 czerwca br. odbyła się symboliczna uroczystość otwarcia „Świetlicy Marzeń” w Szkole Podstawowej nr 234 im. Juliana Tuwima. Wzięły w niej udział dzieci z klasy 3b z nauczycielem świetlicy, przedstawiciele Rady Rodziców oraz Pani Hanny Krupy, dyrektora szkoły. Rodzice opowiedzieli o tym,...

Więcej
Grafika przedstawia numer telefonu na infolinię dot. przekształceń użytkowania wieczystego

PRZEKSZTAŁCENIA UŻYTKOWANIA WIECZYSTEGO – INFOLINIA

Szanowni Państwo, zależy nam na sprawnym prowadzeniu spraw związanych z przekształceniami użytkowania wieczystego. Dlatego w Urzędzie Dzielnicy Wola działa w...

Narodowy Spis Powszechny 2021

Spis powszechny: 12 czerwca dniem otwartym!

W sobotę, w 18 punktach w całej Warszawie, można dokonać samospisu w ramach trwającego Narodowego Spisu Powszechnego 2021. W tym...