Trwa remont budynku mieszkalnego przy ul. Piaskowej 9

W budynku przy ul. Piaskowej 9 prowadzone są prace związane z modernizacją i wzmocnieniem elementów konstrukcyjnych tego obiektu. Zaawansowanie prac przekroczyło 60 proc. wartości umowy. ZGN Wola przeznaczy na ten cel 6,2 mln zł.

Prace remontowe w budynku przy ul. Piaskowej realizowane są zgodnie z harmonogramem. – Nie mamy żadnych opóźnień, a zaawansowanie robót przekroczyło 60 proc. wartości umowy. To bardzo ważne gdyż, dopiero po zakończeniu remontu mieszkańcy będą mogli powrócić do tego budynku – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola. Na zakończenie prac remontowych czeka 75 rodzin. Pozostali mieszkańcy zdecydowali, że pozostaną na stałe w lokalach zamiennych przydzielanych przez Urząd Dzielnicy Wola.

Remont prowadzony jest z wykorzystaniem nowoczesnej technologii taśm kompozytowych z włókna węglowego. – Dzięki temu zagwarantowana będzie zwiększona wytrzymałość konstrukcji pod względem rozciągania i zginania konstrukcji budynku – mówi Mateusz Matejewski, dyrektor ZGN Wola. Wykonawcą remontu jest firma KRAK-INŻ. Sp. z o.o., która ma już doświadczenie w pracach związanych ze wzmocnieniem konstrukcji obiektu budowlanego za pomocą taśm kompozytowych z włókna węglowego.

Prace prowadzone są na wszystkich kondygnacjach. Na czterech najwyższych kondygnacjach zakończył się już montaż taśm kompozytowych. Na pozostałych odkrywane są stropy i skuwane tynki, tak aby można było wklejać taśmy kompozytowe, które wzmocnią konstrukcję budynku. Prowadzone są również roboty murarskie i związane z elektryką. – Najpóźniej w kwietniu będziemy chcieli ogłosić przetarg na wykonawcę, który zajmie się pracami wykończeniowymi i odtworzeniowymi – podkreśla dyrektor Matejewski.

Przypomnijmy, że w lipcu 2018 roku Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję dotyczącą złego stanu technicznego budynku mieszkalnego przy ul. Piaskowej 9. Inspektor nakazał natychmiastowy remont, do przeprowadzenia którego konieczne było wykwaterowanie lokatorów z drugiej, trzeciej i czwartej klatki i umieszczenie ich w lokalach zastępczych. Decyzja podlegała natychmiastowemu wykonaniu. Konieczność wykwaterowania mieszkańców potwierdził również Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Data opublikowania: 13:12, 24 lutego 2020

Kategorie:

Inne aktualności

Dzień otwarty w XXIV Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida

27 kwietnia br. o godzinie 18.00. Dzień otwarty w XXIV Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida, ul. Obozowa 60 w Warszawie Szanowni Państwo, 17 maja br. rozpocznie się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022. W celu zapoznania kandydatów z ofertą edukacyjną, wolskie...

Więcej

Dzień otwarty w XL Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego

24 kwietnia br. o godzinie 11.00. Dzień otwarty w XL Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego, ul. Platynowa...

Dzień otwarty w III Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Sowińskiego

24 kwietnia br. o godzinie 11.00. Dzień otwarty w III Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Sowińskiego, ul. Rogalińska 2 w Warszawie...