Ogłoszony został przetarg na remont mieszkań w budynku przy ul. Piaskowej 9

Wolski ZGN ogłosił właśnie przetarg na remont pierwszych 19 lokali mieszkalnych w budynku przy ul. Piaskowej 9. To kolejny krok w kierunku powrotu mieszkańców do swoich mieszkań. Równolegle w budynku prowadzone są prace związane ze wzmocnieniem konstrukcji obiektu.

W budynku przy ul. Piaskowej 9 prowadzone są prace związane z modernizacją i wzmocnieniem elementów konstrukcyjnych tego obiektu. Wkrótce rozpoczną się remonty mieszkań. Wolski ZGN ogłosił właśnie przetarg na remont pierwszych 19 lokali mieszkalnych w budynku przy ul. Piaskowej, które znajdują się na 7 i 8 piętrze. – Zakres prac będzie obejmował roboty ogólnobudowlane, sanitarne i elektryczne. Oferty można składać do 10 czerwca br. do godz. 9:00 – mówi Mateusz Matejewski, dyrektor ZGN Wola. Kolejne przetargi będą sukcesywnie ogłaszane.

Na zakończenie prac remontowych czeka 75 rodzin. – Mimo niesprzyjających okoliczności i panującej epidemii jesteśmy zdeterminowani, aby jak najszybciej wzmocnić konstrukcję budynku i wyremontować lokale, tak aby mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszkań. Prace związane z konstrukcją obiektu realizowane są zgodnie z harmonogramem i powinny zakończyć się najpóźniej do końca sierpnia – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

Remont prowadzony jest z wykorzystaniem nowoczesnej technologii taśm kompozytowych z włókna węglowego. – Dzięki temu zagwarantowana będzie zwiększona wytrzymałość konstrukcji pod względem rozciągania i zginania konstrukcji budynku – mówi Mateusz Matejewski, dyrektor ZGN Wola.

Przypomnijmy, że w lipcu 2018 roku Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję dotyczącą złego stanu technicznego budynku mieszkalnego przy ul. Piaskowej 9. Inspektor nakazał natychmiastowy remont, do przeprowadzenia którego konieczne było wykwaterowanie lokatorów z drugiej, trzeciej i czwartej klatki i umieszczenie ich w lokalach zastępczych. Decyzja podlegała natychmiastowemu wykonaniu. Konieczność wykwaterowania mieszkańców potwierdził również Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Data opublikowania: 13:42, 28 maja 2020

Kategorie: , ,

Inne aktualności

Dzień otwarty w XXIV Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida

27 kwietnia br. o godzinie 18.00. Dzień otwarty w XXIV Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida, ul. Obozowa 60 w Warszawie Szanowni Państwo, 17 maja br. rozpocznie się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022. W celu zapoznania kandydatów z ofertą edukacyjną, wolskie...

Więcej

Dzień otwarty w XL Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego

24 kwietnia br. o godzinie 11.00. Dzień otwarty w XL Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego, ul. Platynowa...

Dzień otwarty w III Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Sowińskiego

24 kwietnia br. o godzinie 11.00. Dzień otwarty w III Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Sowińskiego, ul. Rogalińska 2 w Warszawie...