Ogłoszony został przetarg na remont mieszkań w budynku przy ul. Piaskowej 9

Wolski ZGN ogłosił właśnie przetarg na remont pierwszych 19 lokali mieszkalnych w budynku przy ul. Piaskowej 9. To kolejny krok w kierunku powrotu mieszkańców do swoich mieszkań. Równolegle w budynku prowadzone są prace związane ze wzmocnieniem konstrukcji obiektu.

W budynku przy ul. Piaskowej 9 prowadzone są prace związane z modernizacją i wzmocnieniem elementów konstrukcyjnych tego obiektu. Wkrótce rozpoczną się remonty mieszkań. Wolski ZGN ogłosił właśnie przetarg na remont pierwszych 19 lokali mieszkalnych w budynku przy ul. Piaskowej, które znajdują się na 7 i 8 piętrze. – Zakres prac będzie obejmował roboty ogólnobudowlane, sanitarne i elektryczne. Oferty można składać do 10 czerwca br. do godz. 9:00 – mówi Mateusz Matejewski, dyrektor ZGN Wola. Kolejne przetargi będą sukcesywnie ogłaszane.

Na zakończenie prac remontowych czeka 75 rodzin. – Mimo niesprzyjających okoliczności i panującej epidemii jesteśmy zdeterminowani, aby jak najszybciej wzmocnić konstrukcję budynku i wyremontować lokale, tak aby mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszkań. Prace związane z konstrukcją obiektu realizowane są zgodnie z harmonogramem i powinny zakończyć się najpóźniej do końca sierpnia – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

Remont prowadzony jest z wykorzystaniem nowoczesnej technologii taśm kompozytowych z włókna węglowego. – Dzięki temu zagwarantowana będzie zwiększona wytrzymałość konstrukcji pod względem rozciągania i zginania konstrukcji budynku – mówi Mateusz Matejewski, dyrektor ZGN Wola.

Przypomnijmy, że w lipcu 2018 roku Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję dotyczącą złego stanu technicznego budynku mieszkalnego przy ul. Piaskowej 9. Inspektor nakazał natychmiastowy remont, do przeprowadzenia którego konieczne było wykwaterowanie lokatorów z drugiej, trzeciej i czwartej klatki i umieszczenie ich w lokalach zastępczych. Decyzja podlegała natychmiastowemu wykonaniu. Konieczność wykwaterowania mieszkańców potwierdził również Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Data opublikowania: 13:42, 28 maja 2020

Kategorie: , ,

Inne aktualności

Miniatura 69698

Obwieszczenie o wydaniu decyzji nr 10/U/2020/cp o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego polegającej na budowie stacji bazowej telefonii cyfrowej T-Mobile Polska SA nr 20814, wykonanej w warunkach samowoli budowlanej, na dachu budynku znajdującego się na dz. ew. nr 38 w obrębie 6-04-04 (adres inwestycji: ul. J. Szymczaka 6 w dzielnicy Wola m.st. Warszawy).

Warszawa, 29 września 2020 r. Znak sprawy: UD-XVII-WAiB-U.6733.2.2020.JBR WOM-BO/3670/20 OBWIESZCZENIE Zgodnie z art. 49, w związku z art. 10 § 1 ustawy z 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego (tj. Dz. U. z 2020 r., poz. 256 ze zm.), zw. d. „kpa”,...

Więcej

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE

Październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi. Dlatego w kobiecym kalendarzu, miesiąc ten powinien być zaznaczony dużym wykrzyknikiem, który przypomni o...

Bezpłatna infolinia dla pełnoletnich kobiet, które znajdują się w trudnym życiowo momencie

24 września rusza bezpłatna infolinia dla pełnoletnich kobiet, które znajdują się w trudnym życiowo momencie i potrzebują rozmowy ze specjalistą...