Mobilna Wolska Zbiórka Krwi za nami!

W dniu 3 czerwca br. zgłosiło się 23 osoby, by bezinteresownie podzielić się zdrowiem, w tym 17 osób oddało krew. Zebrano 7,65 litra krwi.

Chcąc aktywizować mieszkańców Dzielnicy Wola i ułatwić im, w sposób bezpieczny, oddanie krwi na placu przy Bibliotece Publicznej ( al. Solidarności 90) zaparkował mobilny ambulans. Każdy zdrowy mieszkaniec mógł oddać krew.

Przed wejściem do ambulansu obowiązywały dodatkowe zasady bezpieczeństwa tj. zdezynfekowanie rąk, założenie maseczki, pomiar temperatury, każdorazowa dezynfekcja stanowiska oddawania krwi oraz zachowanie wymaganej odległości 2 m.

 

Pandemia nie zmniejsza zapotrzebowania na krew, a wręcz przeciwnie. W związku z dyskwalifikacją określonej liczby dawców, krew jest jeszcze bardziej potrzebna.

Dziękujemy wszystkim, którzy oddali krew oraz zachęcili do tego przyjaciół. Liczy się każdy pozyskany litr krwi.

Zapraszamy na kolejną mobilną Wolską Zbiórkę Krwi, która odbędzie się 1 lipca w godz. 9:00-13:00. Dajemy szanse tym, którzy poprzednio z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w zbiórce. Mamy nadzieję, że tym razem się uda, trzymamy kciuki.
Dopóki w żyłach płynie krew, można żyć do WOLI!
Do zobaczenia!

Organizatorem zbiórek jest Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy, Zespół Szkół im. M. Kasprzaka oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

Data opublikowania: 13:55, 10 czerwca 2020

Kategorie: , , ,

Inne aktualności

Znamy wyniki 8. edycji budżetu obywatelskiego

Wolanie wybrali na co chcą przeznaczyć ponad 5 mln. 240 tys. zł. w 8. edycji budżetu obywatelskiego. Przy okazji mieszkańcy tej dzielnicy zdobyli laur dla najaktywniejszych pośród głosujących w całym mieście. Plebiscyt zdominowały projekty związane z zielenią.  W tym roku na Woli, podobnie jak...

Więcej
Czternasta Wolska Akademia Kajakowa

Startuje 14. Wolska Akademia Kajakowa

Po raz czternasty Fundacja Ave zaprasza mieszkańców do udziału w spływach kajakowych, które co roku cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Na...

Wolscy Olimpijczycy. Od Kusocińskiego do Drzyzgi i Łomacza.

Od 21 lipca do 8 sierpnia w Tokio rywalizować będą o medale olimpijskie sportowcy z całego świata. Wśród nich będą...