Kolejna Wolska Zbiórka Krwi – mobilnie 1 lipca!

Zapraszamy na kolejną Wolską Zbiórkę Krwi, która odbędzie się 1 lipca.

Mobilny ambulans będzie czekał na wszystkich chętnych krwiodawców na placu przylegającym do Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola, przy Al. „Solidarności” 90, w godz. 9:00 – 13:00.

Dajemy szansę tym, którzy poprzednio z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w zbiórce. Mamy nadzieję, że tym razem się uda, trzymamy kciuki!

A okazja jest tym lepsza, ponieważ 14 czerwca br. obchodzony był Światowy Dzień Krwiodawców! Wasze Święto! Korzystając z okazji składamy Krwiodawcom najserdeczniejsze życzenia.  Dziękujemy za Wasze zaangażowanie, poświęcenie, za bezinteresowne dzielenie się cząstką siebie. Jesteśmy Wam wdzięczni za bezcenny lek, którego nie da się wyprodukować. Za to, że dajecie nadzieję – dar życia. Wasze oddanie zasługuje na szacunek i uznanie. Jesteście najwspanialszym przedsiębiorstwem wytwórczym, które działa bez względu na panującą sytuację!  Dziękujemy!

Pandemia nie zmniejsza zapotrzebowania na krew, a wręcz przeciwnie. W związku z dyskwalifikacją określonej liczby dawców, krew jest jeszcze bardziej potrzebna.

Nie rezygnujcie z oddania krwi, podzielcie się zdrowiem.

Dopóki w żyłach płynie krew, można żyć do WOLI!

ZAPRASZAMY!

Warunki, które musi spełniać dawca krwi, dostępne na stronie: www.rckik-warszawa.com.pl.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie zapewnia profesjonalną obsługę i najwyższe standardy bezpieczeństwa związane z całokształtem poboru krwi. Najwyższe normy stosowane są zarówno wobec personelu pobierającego krew jak również honorowych krwiodawców.

Centra krwiodawstwa wprowadziły dodatkowe procedury, które sprawiają, że oddawanie krwi jest nadal bezpieczne. W każdym miejscu poboru krwi zorganizowana jest dodatkowo śluza bezpieczeństwa tj. zdezynfekowanie rąk, założenie maseczki, pomiar temperatury, każdorazowa dezynfekcja stanowiska oddawania krwi oraz zachowanie wymaganej odległości 2 m.

Organizatorem zbiórek jest Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy, Zespół Szkół im. M. Kasprzaka oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

Data opublikowania: 13:46, 15 czerwca 2020

Kategorie: , , ,

Inne aktualności

Akcja Lato w Mieście

Na Woli Lato w Mieście trwa w najlepsze! Dzieci, które zostały na wakacje w domu mogą korzystać z kolejnej edycji Akcji Lato w Mieście w wolskich Szkołach Podstawowych. W terminie I (29.06 – 17.07.2020) w Szkole Podstawowej nr 148 ul. Ożarowska 69, Szkole Podstawowej...

Więcej

Rusza konkurs na ulubioną księgarnie Warszawy.

Do 24 sierpnia mieszkańcy w głosowaniu online wskażą dziesięć miejsc, które otrzymają nagrody pieniężne oraz tytuł „Ulubionej Księgarni Warszawy”. Plebiscytowi...

Grafika informacyjna Warszawa wspiera przedsiębiorców ukazująca kucharza, kobietę i mężczyznę z laptopami

Warszawa wspiera przedsiębiorców: konsultacje online z ekspertami

Urząd m.st. Warszawy zaprasza przedsiębiorców do udziału w programie doradczym Academy_Smolna#2020. W ramach programu można skorzystać z konsultacji prawnych, księgowych...