Druga Mobilna Wolska Zbiórka Krwi

Druga Mobilna Wolska Zbiórka Krwi

1 lipca br. odbyła się druga w tym roku Mobilna Wolska Zbiórka Krwi. Tym razem zgłosiło się 16 chętnych dawców, z których 6 zostało zakwalifikowanych i oddało krew. Zebrano 2,7 litrów krwi a łącznie w tym roku już 10,35.

Mobilny ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie zaparkował na skwerze Bohdana Lacherta, nieopodal wolskiego Ratusza.

Warto pamiętać, że pandemia nie zmniejsza zapotrzebowania na krew. Co więcej, część dotychczasowych dawców nie może w chwili obecnej oddawać krwi dlatego też konieczna jest rekrutacja nowych.

Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie zapewnia profesjonalną obsługę i najwyższe standardy bezpieczeństwa związane z całokształtem poboru krwi. Najwyższe normy stosowane są zarówno wobec personelu pobierającego krew jak również honorowych krwiodawców.

W związku z pandemią Centra krwiodawstwa wprowadziły dodatkowe procedury, które sprawiają, że oddawanie krwi jest nadal bezpieczne. W każdym miejscu poboru krwi zorganizowana jest dodatkowo śluza bezpieczeństwa tj. zdezynfekowanie rąk, założenie maseczki, pomiar temperatury, każdorazowa dezynfekcja stanowiska oddawania krwi oraz zachowanie wymaganej odległości 2 m.

Dziękujemy wszystkim, którzy oddali krew oraz zachęcili do tego przyjaciół. Liczy się każdy pozyskany litr krwi.

Organizatorem zbiórek jest Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy, Zespół Szkół im. M. Kasprzaka oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

Inne aktualności

Znamy wyniki 8. edycji budżetu obywatelskiego

Wolanie wybrali na co chcą przeznaczyć ponad 5 mln. 240 tys. zł. w 8. edycji budżetu obywatelskiego. Przy okazji mieszkańcy tej dzielnicy zdobyli laur dla najaktywniejszych pośród głosujących w całym mieście. Plebiscyt zdominowały projekty związane z zielenią.  W tym roku na Woli, podobnie jak...

Więcej
Czternasta Wolska Akademia Kajakowa

Startuje 14. Wolska Akademia Kajakowa

Po raz czternasty Fundacja Ave zaprasza mieszkańców do udziału w spływach kajakowych, które co roku cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Na...

Wolscy Olimpijczycy. Od Kusocińskiego do Drzyzgi i Łomacza.

Od 21 lipca do 8 sierpnia w Tokio rywalizować będą o medale olimpijskie sportowcy z całego świata. Wśród nich będą...