„Zmiany klimatyczne i ich wpływ na życie” w Parku im. E. Szymańskiego na Woli.

29 lipca 2020r. odbył się wykład pod tytułem „Zmiany klimatyczne i ich wpływ na życie” w Parku im. E. Szymańskiego na terenie Dzielnicy Wola m.st. Warszawy. Spotkanie odbyło się w pobliżu pomnika poety oraz dębu posadzonego przez Fundację „EMERYT” w 2012r.

Dyskusję  poprowadziła Pani Nina Kubikowska, działaczka Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, która w sposób niezwykle interesujący zapoznała uczestników z problemami efektu cieplarnianego i zagadnieniami związanymi ze wzrostem produkcji CO2. Działaczka przypomniała słuchaczom różnice między efektem cieplarnianym, a ocieplaniem się klimatu. Dodatkowo poruszyła m.in. zagadnienie związane ze wzrostem produkcji CO2 przez zindustrializowaną cywilizację.

Wykład miał formę dyskusji, w której aktywnie uczestniczyli słuchacze.

Spotkanie uświetniła  również  obecność Pani Krystyny Szał – Szymańskiej, która w kilku zdaniach opowiedziała historię Edwarda Szymańskiego, poety, który zginał w 1943 w niemieckim obozie koncentracyjnym. Przekazała też na rzecz Fundacji 10 egzemplarzy najnowszej publikacji wydanej dzięki staraniom rodziny poety.

Było to wyjątkowe spotkanie dla mieszkańców Woli, pierwsze od wielu miesięcy. Pogoda dopisała, deszcz nie spadł, a i słońce nie grzało zbyt mocno. Zacienione miejsce przy starych drzewach był doskonałym miejscem na takie spotkanie w plenerze.

Organizatorem była Fundacja „Emeryt” oraz Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.

Data opublikowania: 12:50, 31 lipca 2020

Kategorie: ,

Inne aktualności

Miniatura 71270

OGŁOSZENIE KONKURSÓW NA KANDYDATA NA STANOWISKO DYREKTORA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH DZIELNICY WOLA

Więcej
plakat program Aktywny Senior

Zajęcia i wykłady online dla seniorów – zapisy

W ramach programu „Aktywny Senior” Ośrodek Wsparcia dla Seniorów Ośrodka Pomocy Społecznej serdecznie zaprasza Seniorów mieszkających na Woli na zajęcia...

logo 500+

500+ w 2021 roku. Terminy składania wniosków.

Aby pobierać 500 plus w 2021 roku, trzeba złożyć nowy wniosek. Świadczenie 500 plus będzie wypłacane w nowych okresach rozliczeniowych....