Nowy Oddział Dzienny Psychiatryczno-Rehabilitacyjny dla dzieci i młodzieży

W Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy utworzony został Oddział Dzienny Psychiatryczno-Rehabilitacyjny dla dzieci i młodzieży. 

Oddział przeznaczony jest dla  dzieci i młodzieży z klas 6-8 szkoły podstawowej SP, które napotykają na trudności adaptacyjne w szkole, odczuwają lęk w sytuacjach społecznych, przygnębienie, smutek, poczucie pustki czy wahania nastroju, mają problemy z koncentracją, spotykają się z mobbingiem ze strony rówieśników.  

W ramach Oddziału prowadzona jest także szkoła przyszpitalna, gdzie realizowany jest program klas 6-8 Szkoły Podstawowej . Ośrodek ma za zadanie odciążyć Oddziały Psychiatryczne dla Dzieci i Młodzieży, które w chwili obecnej często zmuszone są do odsyłania pacjentów ze względu na brak miejsc.

Data opublikowania: 09:37, 19 sierpnia 2020

Kategorie: , , ,

Inne aktualności

Miniatura 71270

OGŁOSZENIE KONKURSÓW NA KANDYDATA NA STANOWISKO DYREKTORA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH DZIELNICY WOLA

Więcej
plakat program Aktywny Senior

Zajęcia i wykłady online dla seniorów – zapisy

W ramach programu „Aktywny Senior” Ośrodek Wsparcia dla Seniorów Ośrodka Pomocy Społecznej serdecznie zaprasza Seniorów mieszkających na Woli na zajęcia...

logo 500+

500+ w 2021 roku. Terminy składania wniosków.

Aby pobierać 500 plus w 2021 roku, trzeba złożyć nowy wniosek. Świadczenie 500 plus będzie wypłacane w nowych okresach rozliczeniowych....