WOLSKIE ZBIÓRKI KRWI POWRÓCIŁY

znaczek Honorowego Dawcy Krwi

W dniu 6 października odbyła się, długo wyczekiwana, druga Wolska Zbiórka Krwi. Zgłosiło się 36 osób, w tym 29 osób oddało krew. Zebrano 13,5 litra krwi!

Czas pandemii spowodował odwołanie dwóch planowanych Wolskich Zbiórek Krwi, które tradycyjnie odbywały się w Zespole Szkół Nr 36 im. Marcina Kasprzaka w Warszawie.

Dziękujemy tym bardziej wszystkim zaangażowanym uczniom, że podjęli próbę i zgłosili się aby podzielić się drogocennym darem. Jesteście bohaterami, macie to we krwi!
Honorowi dawcy zostali obdarowani gadżetami Dzielnicy Wola oraz słodyczami, których część zdecydowali się przekazać na rzecz dzieci.

Profesjonalną Obsługę dawców zapewnia Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Ostatnia, w tym roku, Wolska Zbiórka Krwi odbędzie się 15 grudnia (w godz. 09:00-14:00), oczywiście w Zespole Szkół Nr 36 im. Marcina Kasprzaka przy ul. Kasprzaka 19/21.

Zapraszamy chętnych uczniów oraz szkoły.

Ustalenie harmonogramu dla grup zorganizowanych: tel. 22 632 02 11 lub e-mail: zs@kasprzak.edu.pl
Warunki, które musi spełniać dawca krwi, dostępne na stronie: www.rckik-warszawa.com.pl

Do zobaczenia!

Wolskie Zbiórki Krwi organizuje Urząd Dzielnicy Wola, Zespół Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

Data opublikowania: 14:10, 8 października 2020

Kategorie: ,

Inne aktualności

Znamy wyniki 8. edycji budżetu obywatelskiego

Wolanie wybrali na co chcą przeznaczyć ponad 5 mln. 240 tys. zł. w 8. edycji budżetu obywatelskiego. Przy okazji mieszkańcy tej dzielnicy zdobyli laur dla najaktywniejszych pośród głosujących w całym mieście. Plebiscyt zdominowały projekty związane z zielenią.  W tym roku na Woli, podobnie jak...

Więcej
Czternasta Wolska Akademia Kajakowa

Startuje 14. Wolska Akademia Kajakowa

Po raz czternasty Fundacja Ave zaprasza mieszkańców do udziału w spływach kajakowych, które co roku cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Na...

Wolscy Olimpijczycy. Od Kusocińskiego do Drzyzgi i Łomacza.

Od 21 lipca do 8 sierpnia w Tokio rywalizować będą o medale olimpijskie sportowcy z całego świata. Wśród nich będą...