Budowa wolskiej szkoły wyprzedza harmonogram

Plac budowy szkoły przy ulicy Karlińskiego na Odolanach. W tle widok na osiedle mieszkaniowe

Na Odolanach, żelbetowe ściany, podłogi i sufity przedszkola są już gotowe. Za miesiąc, wyprzedzając harmonogram, w takim stanie będzie pozostała część budynku2022 r., kosztem prawie 38 mln złotych znajdzie się tam miejsce dla 700 uczniów i 100 zerówkowiczów.  

Nowa szkoła powstaje na działce o powierzchni ponad 10 tys. mkw. przy ulicy Karlińskiego, na wolskich Odolanach– To prężnie rozwijające się osiedle, w którym z roku na rok przybywa uczniów. Obecnie najmłodsi mieszkańcy uczęszczają do przepełnionej szkoły przy ul. Grabowskiej, dlatego niezbędne jest pilne stworzenie infrastruktury publicznej, która może stać się oświatowym sercem Odolan – mówi Joanna Tracz – Łaptaszyńska, wolska radna.  

  Jeszcze kilka miesięcy temu plac budowy przypominał dziurę w ziemidziś w zasadzie budynek jest już w stanie surowym – informuje Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.  – Główne prace przeniosły się na najwyższy poziom budynku przedszkola, gdzie rozpoczęto kładzenie pokrycia dachowego. Jednocześnie we wnętrzu wykonywane są już prace związane m.in. z instalacją sanitarną i elektryczną czy wentylacją, dzięki czemu niedługo rozpoczną się typowe roboty wykończeniowe – kładzenie tynków czy posadzek – dodaje burmistrz.  

Bardzo dobre tempo prac potwierdza wykonawca. – Obecnie z wyprzedzeniem prowadzone są prace związane z konstrukcja żelbetową oraz murową obiektu. Przed wstępnymi założeniami rozpoczęliśmy prace związane z wykonaniem elewacji oraz pokrycia dachowego. Mamy ambitne plany, żeby uszczelnić oraz ocieplić budynek do końca tego roku. Jeśli to się uda, będziemy mogli mówić o znacznym wyprzedzeniu harmonogramu i prowadzić roboty wykończeniowe zimą – wylicza Przemysław Mirgos, kierownik kontraktu z firmy Mirbud S.A. 

Mogącpomieścić 700 uczniów i 100 zerówkowiczów placówka, będzie miała aż 207 okien i 134 drzwi, znajdzie się w niej 28 pełnowymiarowych sal lekcyjnych dla szkoły podstawowej, m. in. pracownia fizyczna, chemiczna, biologiczna czy informatyczna. W części przedszkolnej zaś będą duże sale oraz 7 mniejszych do pracy w grupach, w tym 3 pracownie językoweW szkole znajdować się będzie również świetlica z min. 3 salami do dowolnej aranżacji, biblioteka z czytelnią multimedialną, 4 gabinety specjalistyczne m. in. dla logopedy czy psychologa i 2 stołówki z pełnym zapleczem kuchennym  

By zrealizować ten nowoczesny kompleks wykorzystane zostanie 20 000 m sześc. piasku i 4000 m sześc. betonu oraz blisko 70 tys. pustaków. W tym samym czasie, ale na podstawie innej umowy zrealizowane zostaną prace wokół budynku. Powstanie plac zabaw dla dzieci i dwa boiska wielofunkcyjne, które obecnie pełnią jeszcze rolę magazynuDuże schody terenowe z siedziskami i zielenią, które powstaną na dziedzińcu, w dni nauki szkolnej będą mogły służyć jako miejsce spędzania czasu na przerwach, a w razie potrzeby jako widownia dla kibiców gier sportowych. Być może będzie można podziwiać z niej nowe gwiazdy sportu, takie jak dwukrotny Mistrz Świata – Fabian Drzyzga, który siatkówkę trenował właśnie na Woli. 

Wykonawca – firma Mirbud S.A., zobowiązała się ukończyć szkołę w przeciągu dwóch lat, tj. do stycznia 2022 roku. Dzielnica na budowę nowej szkoły przeznaczy niemal 38 mln złotych.

 

Krótki film pokazujący zaawansowanie prac poniżej:

 

Data opublikowania: 13:19, 15 października 2020

Kategorie: , , , , ,

Inne aktualności

Znamy wyniki 8. edycji budżetu obywatelskiego

Wolanie wybrali na co chcą przeznaczyć ponad 5 mln. 240 tys. zł. w 8. edycji budżetu obywatelskiego. Przy okazji mieszkańcy tej dzielnicy zdobyli laur dla najaktywniejszych pośród głosujących w całym mieście. Plebiscyt zdominowały projekty związane z zielenią.  W tym roku na Woli, podobnie jak...

Więcej
Czternasta Wolska Akademia Kajakowa

Startuje 14. Wolska Akademia Kajakowa

Po raz czternasty Fundacja Ave zaprasza mieszkańców do udziału w spływach kajakowych, które co roku cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Na...

Wolscy Olimpijczycy. Od Kusocińskiego do Drzyzgi i Łomacza.

Od 21 lipca do 8 sierpnia w Tokio rywalizować będą o medale olimpijskie sportowcy z całego świata. Wśród nich będą...