Oddział jest, konkursu nie ma

Wolscy radni zaapelowali do NFZ o pilne rozpisanie konkursu na świadczenie usług z zakresu psychiatrii dziecięcej w Szpitalu Wolskim. Placówka dysponuje kadrą oraz nowym oddziałem, który od początku roku świeci pustkami. 
 
Na początku roku zakończył się wart 200 tys. zł remont pawilonu nr. 6 w Szpitalu Wolskim, który miał służyć jako placówka dziennej opieki psychiatrycznej dla młodzieży z klas 6-8. W marcu sytuacja w kraju zmieniła się jednak diametralnie, w związku z czym NFZ odwołał wszystkie toczące się konkursy. Następnie postępowania wznowiono, jednak z niewiadomych przyczyn pominięto przy tym te, dotyczące psychiatrii dziecięcej. – Placówka jest w pełni wyposażona, szpital dysponuje profesjonalną kadrą, ale niestety z uwagi na nierozpisany konkurs przez Narodowy Fundusz Zdrowia nie może ona przyjmować i świadczyć pomocy młodym pacjentom – mówi Blanka Zienkiewicz, radna dzielnicy Wola. –Dlatego w imieniu Rady Dzielnicy Wola i wszystkich potrzebujących apelujemy do Funduszu, o jak najszybsze rozpisanie stosownego konkursu i nadanie tej sprawie najwyższego priorytetu – dodaje radna Zienkiewicz. 
 
Szybka inauguracja prac placówki jest konieczna, ponieważ dane wskazują, że stan psychiczny polskiej młodzieży jest jednym z najgorszych w Europie, a Polska znajduje się na drugim, niechlubnym miejscu pod względem zakończonych zgonem prób samobójczych dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 19 lat. – j  – mówi Urszula Kęcik-Staniszewska, wolska radna.

Data opublikowania: 09:25, 25 listopada 2020

Kategorie: , , , ,

Inne aktualności

Miniatura 71270

OGŁOSZENIE KONKURSÓW NA KANDYDATA NA STANOWISKO DYREKTORA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH DZIELNICY WOLA

Więcej
plakat program Aktywny Senior

Zajęcia i wykłady online dla seniorów – zapisy

W ramach programu „Aktywny Senior” Ośrodek Wsparcia dla Seniorów Ośrodka Pomocy Społecznej serdecznie zaprasza Seniorów mieszkających na Woli na zajęcia...

logo 500+

500+ w 2021 roku. Terminy składania wniosków.

Aby pobierać 500 plus w 2021 roku, trzeba złożyć nowy wniosek. Świadczenie 500 plus będzie wypłacane w nowych okresach rozliczeniowych....