Wolscy radni apelują o solidarność w walce z Covid-19

Radni Woli we wspólnym stanowisku zaapelowali do NFZ o równe traktowanie Szpitala Wolskiego w walce z pandemią koronawirusa. Stawki w wolskiej placówce są zdecydowanie niższe niż te, które otrzymuje tymczasowy szpital na Stadionie Narodowym. 
 
Liczba nowych zakażonych Covid-19 ustabilizowała się na stałym, niestety bardzo wysokim poziomie, oscylującym wokół 20 tys. przypadków dziennie. Oznacza to pełne ręce pracy dla personelu medycznego i warszawskich placówek medycznych, których sytuacja w związku z pandemią jest coraz gorsza. – Niestety, kiedy przyjrzymy się danym, to dojdziemy do smutnego wniosku, że w walce z pandemią są równi i równiejsi – mówi Urszula Kęcik-Staniszewskaradna dzielnicy Wola. – Szpital Wolski im. dr Anny Gostyńskiej jest traktowany przez NFZ zdecydowanie gorzej niż np. tymczasowy szpital zlokalizowany na Stadionie Narodowym, co wolska placówka odczuwa finansowo – dodaje radna Urszula Kęcik-Staniszewska. 
 
Wojewoda mazowiecki zdecydował, że Szpital Wolski został włączony do II poziomu zabezpieczenia covidowego, w którym dzienna stawka za gotowość do udzielenia pomocy wynosi ok. 717 zł, gdzie w tymczasowym szpitalu na Stadionie Narodowym kształtuje się ona na poziomie 822 zł. Podobne dysproporcje dotyczą również hospitalizacji pacjentów z koronawirusem – w szpitalu II stopnia jest ona wyceniana między 330 zł a 630 zł, gdzie w tymczasowej placówce wynosi ona 1026,40 zł. Jeszcze większe rozbieżności obserwujemy w przypadku hospitalizacji pacjentów wymagających wentylacji mechanicznej, bo różnica w stawce sięga 3 tys. zł na korzyść szpitala na Stadionie Narodowym. 
 
W związku z tak ogromnymi dysproporcjami wolscy radni przyjęli wspólne stanowisko, w którym apelują do NFZ o solidarność i traktowanie Szpitala Wolskiego na równi z placówką tymczasową. – Wierzymy, że ujednolicenie lub chociaż zbliżenie stawek przełoży się nie tylko na poprawienie kondycji szpitala, ale przede wszystkim zwiększy możliwości w niesieniu pomocy pacjentom chorującym na Covid-19 – mówi Blanka Zienkiewicz, wolska radna. 

Data opublikowania: 10:49, 26 listopada 2020

Kategorie: , , , ,

Inne aktualności

Miniatura 71270

OGŁOSZENIE KONKURSÓW NA KANDYDATA NA STANOWISKO DYREKTORA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH DZIELNICY WOLA

Więcej
plakat program Aktywny Senior

Zajęcia i wykłady online dla seniorów – zapisy

W ramach programu „Aktywny Senior” Ośrodek Wsparcia dla Seniorów Ośrodka Pomocy Społecznej serdecznie zaprasza Seniorów mieszkających na Woli na zajęcia...

logo 500+

500+ w 2021 roku. Terminy składania wniosków.

Aby pobierać 500 plus w 2021 roku, trzeba złożyć nowy wniosek. Świadczenie 500 plus będzie wypłacane w nowych okresach rozliczeniowych....