Dziękują medykom kreśląc magiczne słowa.

Trwa niezwykła akcja w dwóch stołecznych domach kultury. Ich wolontariusze tworzą wielkoformatowe kartki, którymi w okresie przedświątecznym chcą podziękować pracownikom służby zdrowia za ich trud w walce z pandemią. Od 20 listopada prace będzie można oglądać w internecie, zaś do 2 grudnia zbierane będą życzenia od warszawiaków, które razem z kartkami trafią na ręce medyków!

„Magiczne Słowa” to projekt wolontariacki, którego finałem jest przygotowana wystawa składająca się z kilkunastu wielkoformatowych kartek kaligraficznych, będących formą podziękowania personelowi medycznemu za walkę z pandemią COVID-19.

Wystawę będzie można zobaczyć na stronie www.magiczneslowa.pl. Premiera internetowej galerii prac odbędzie się 20 listopada o 18:00 podczas transmisji z wernisażu na stronie wydarzenia na portalu Facebook: https://www.facebook.com/events/1011839259330130.

Autorami prac są wolontariusze Domu Kultury Śródmieście i Wolskiego Centrum Kultury, którzy swoje dzieła tworzyli przy użyciu różnorodnych technik poznanych na warsztatach prowadzonych przez Warszawski Dom Kaligrafii.

Dzięki przeniesieniu wystawy do świata cyfrowego, każdy zwiedzający może mieć wpływ na jej kształt i dopisać swoje magiczne słowa. Wystarczy wysłać je na adres kontakt@magiczneslowa.pl w formie tekstowej lub graficznej. Najciekawsze z nich zostaną umieszczone na planszach, które zostaną zaprezentowane 5 grudnia o 17:00 podczas finisażu online, a po zakończeniu wystawy trafią razem z pracami wolontariuszy do wybranych placówek medycznych w stolicy.

Termin nadsyłania życzeń mija 2 grudnia o godz. 23:59. Śmiało! Nie bójmy się mówić dziękuję!

PLAN TRANSMISJI ONLINE:
– 20.11 (piątek), g. 18:00 – wernisaż
– 05.12 (sobota), g. 17:00 – finisaż

Podczas transmisji obecny będzie tłumacz Polskiego Języka Migowego.

Projekt „Magiczne Słowa” jest realizowany przez Dom Kultury Śródmieście, Wolskie Centrum Kultury i Warszawski Dom Kaligrafii w ramach dofinansowania partnerstw instytucji na rzecz rozwoju wolontariatu m.st. Warszawy.

Inne aktualności

„Eko z Twoją Wolą”, czyli dzieci i młodzież troszczą się o środowisko

Wolskie przedszkola i szkoły od lat działają na rzecz szeroko rozumianej ekologii. W tym roku realizują projekt „Eko z Twoją Wolą”. Celem inicjatywy jest m.in. zmotywowanie wychowanków i uczniów do poznawania najważniejszych wartości lokalnej przyrody, zachęcenie do działań na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego,...

Więcej
Grafika informacyjna, alert pomarańczowy

Komunikat o jakości powietrza 23 lutego – alert pomarańczowy

Informacja Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, który w związku z przekroczeniem dopuszczalnych norm jakości powietrza na obszarze woj. mazowieckiego, ogłosił...

Miniatura 71771

Dzień Bezpiecznego Internetu w Przedszkolu nr 124

9 lutego br. w Przedszkolu nr 124 przy ul. Dzielnej 15 b w Warszawie odbył się Dzień Bezpiecznego Internetu. W...