Wolski Korowód 2020 – podsumowanie

Wolski Korowód 2020
Już po raz czternasty mieszkańcy stołecznej Woli mieli okazję dołączyć do “Wolskiego Korowodu” i zapoznać się z ofertą pomocową instytucji oraz organizacji pozarządowych działających na terenie dzielnicy.

 

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa wymusiła zmianę dotychczasowej formy przeglądu ofert. Zamiast jednego dużego spotkania impreza podzieliła się w kilka mniejszych.

Stoiska korowodowe pojawiały się w chętnie odwiedzanych wolskich parkach, wzbudzając zainteresowanie okolicznych mieszkańców. Podczas pierwszych spotkań sprzyjała nam pogoda tworząc miłą atmosferę. Mieszkańcy z zainteresowaniem podchodzili do namiotów, angażując się w ciekawe formy przekazywania informacji przygotowane przez poszczególne organizacje.

Korowód dotarł także do miejsc, które aktywizują lokalną społeczność. Byliśmy ze swoimi stoiskami na Skwerze Józefa Rotblata oraz na zrewitalizowanym kilka lat temu skwerze Wandy Lurie. Mimo czasami nieprzyjaznej pogody reakcje naszych gości były bardzo pozytywne.

W trakcie “Wolskiego Korowodu 2020” dwadzieścia instytucji i organizacji, przedstawiło swoje oferty – pomocowe, kulturalne, edukacyjne oraz promujące zdrowy tryb życia. W spotkaniach aktywny udział brali zarówno seniorzy jak i najmłodsi mieszkańcy naszej dzielnicy.

Zespół Fundacji “Kreatywni w Działaniu” serdecznie dziękuje wszystkim organizacjom i instytucjom, które dołączyły w tym roku do korowodu. Dziękujemy także Dzielnicy Wola m.st. Warszawy za sfinansowanie całego przedsięwzięcia.

Przedstawiamy Państwu film, który został zrealizowany podczas naszych korowodowych spotkań!  Miłego oglądania i… do zobaczenia za rok!

Inne aktualności

Dzień otwarty w XXIV Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida

27 kwietnia br. o godzinie 18.00. Dzień otwarty w XXIV Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida, ul. Obozowa 60 w Warszawie Szanowni Państwo, 17 maja br. rozpocznie się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022. W celu zapoznania kandydatów z ofertą edukacyjną, wolskie...

Więcej

Dzień otwarty w XL Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego

24 kwietnia br. o godzinie 11.00. Dzień otwarty w XL Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego, ul. Platynowa...

Dzień otwarty w III Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Sowińskiego

24 kwietnia br. o godzinie 11.00. Dzień otwarty w III Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Sowińskiego, ul. Rogalińska 2 w Warszawie...