RUSZYŁY BEZPŁANE SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19 DLA SENIORÓW – [AKTUALIZACJA]

Grafika na temat szczepień

Od dnia 22 stycznia osoby po 70 roku życia mogą się rejestrować na bezpłatne szczepienie przeciw COVID-19. Od 15 stycznia trwa rekrutacja dla osób po 80 roku życia. Szczepienia, dla obu grup wiekowych po dokonaniu rejestracji, ruszą 25 stycznia.  

Aktualne informację o szczepieniach dla SENIORÓW:

  1. 22 295 00 85 – WAŻNY NUMER DLA ZAPISANYCH NA SZCZEPIENIE

Narodowy Fundusz Zdrowia apeluje do seniorów o odbieranie połączeń przychodzących z numeru 22 295 00 85. Jest to numer automatyczny, który przekazuje informacje o tym, że szczepienie odbędzie się w innym punkcie, niż było to podane podczas rejestracji. Data i godzina pozostaje bez zmian.
Komunikat zaczyna się od zdania: „Tu Infolinia Narodowego Programu Szczepień. UWAGA, przekazujemy ważną informację…”, po którym podana zostaje informacja na temat nowego adresu punktu szczepień. Adres odczytany zostanie dwukrotnie. Informacja zostanie przesłana także smsem na dzień przed planowanym szczepieniem.

22 295 00 85 to numer automatyczny, nie należy na niego oddzwaniać. Jeśli osoba zapisana na szczepienie nie odbierze połączenia dwukrotnie, będą do niej dzwonić konsultanci NFZ.

  1. 902 – KURS NA SZCZEPIENIE
    Warszawa pomoże mieszkańcom dojechać do punktu szczepień na stadionie PGE Narodowym. Od 28 stycznia osoby chętne mogą  korzystać ze specjalnej, bezpłatnej linii 902 o nazwie „Kurs na szczepienie”.

Została uruchomiona specjalna linia autobusowa 902, której trasa połączy stacje metra i kolei z punktem szczepień i punktem rejestracji. Przejazd będzie bezpłatny. Autobus będzie jeździł we wszystkie dni tygodnia co 20 minut. Pierwszy odjazd z przystanku przy metrze w kierunku punktu szczepień zaplanowano o godz. 7.20 a ostatni o godz. 20.02. W przeciwną stronę, w kierunku metra, autobusy spod stadionu PGE Narodowego ruszą: pierwszy o godz. 7.38, ostatni o godz. 20.20.

Trasa przejazdu linii 902 METRO STADION NARODOWY – Sokola – J. Zamoyskiego – teren Stadionu Narodowego – Sokola – METRO STADION NARODOWY

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA SZCZEPIENIE? SĄ CZTERY MOŻLIWOŚCI:

  1. TELEFONICZNIE POD NUMEREM CAŁODOBOWEJ I BEZPŁATNEJ INFOLINII – 989 (dla dzwoniących z zagranicy i operatorów nie obsługujących numerów specjalnych: +48 22 62 62 989).
  2. ELEKTRONICZNIE NA STRONIE gov.pl
  3. ZA POŚREDNICTWEM SMS  (wyślij wiadomość o treści SZCZEPIMY SIĘ na numer 664 908 556)
  4. KONTAKT Z WYBRANYM PUNKTEM SZCZEPIEŃ:

Na Woli szczepienia będą wykonywane w następujących punktach szczepień:

Aktualna lista punktów szczepień z dokładnymi danymi teleadresowymi jest dostępna na stronie: gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/ lub mownfz.maps.arcgis.com/apps/webappviewer.

Transport dla osób niesamodzielnych i z niepełnosprawnościami
Od 25 stycznia osoby, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N stopniu lub odpowiednio I grupie z wyżej wymienionymi schorzeniami, mogą umawiać transport pod specjalnym numerem telefonu: (22) 333-44-33 na hasło: „Wawa Taxi bez barier – szczepienia przeciwko Covid-19”. Transport należy umawiać z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem.

Szczegółowe informacje o Narodowym Programie Szczepień przeciw COVID-19 dostępne pod linkiem: https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Data opublikowania: 21:38, 22 stycznia 2021

Kategorie: , , , ,

Inne aktualności

„Eko z Twoją Wolą”, czyli dzieci i młodzież troszczą się o środowisko

Wolskie przedszkola i szkoły od lat działają na rzecz szeroko rozumianej ekologii. W tym roku realizują projekt „Eko z Twoją Wolą”. Celem inicjatywy jest m.in. zmotywowanie wychowanków i uczniów do poznawania najważniejszych wartości lokalnej przyrody, zachęcenie do działań na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego,...

Więcej
Grafika informacyjna, alert pomarańczowy

Komunikat o jakości powietrza 23 lutego – alert pomarańczowy

Informacja Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, który w związku z przekroczeniem dopuszczalnych norm jakości powietrza na obszarze woj. mazowieckiego, ogłosił...

Miniatura 71771

Dzień Bezpiecznego Internetu w Przedszkolu nr 124

9 lutego br. w Przedszkolu nr 124 przy ul. Dzielnej 15 b w Warszawie odbył się Dzień Bezpiecznego Internetu. W...