MOS Wola najlepszy w Polsce!

Siatkarze MOS Wola po zdobyciu mistrzostwa Polski Juniorów, Dębica 2020 rok

Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy „MOS Wola” szósty raz otrzymał tytuł dla najlepszej męskiej sekcji siatkarskiej w kraju. Wysokie, 8 miejsce przypadło również sekcji dziewcząt.  

Siatkarze z Woli po raz szósty w historii zwyciężyli w rankingu na najlepszą męską sekcję siatkarską w Polsce, zdobywając w nim 189 punktów. Na ten sukces trzeba było pracować 17 lat. Po raz ostatni po najwyższe trofeum klub sięgnął w 2004 roku. Nie były to jednak jedyne laury MOS-u. Klub sięgał po nie w 2003, 2001, 2000, oraz 1999. W tym roku w ostatecznej klasyfikacji Warszawianie wyprzedzili o ponad dwadzieścia punktów takie tuzsiatkówki jak wicelider rankingu – Jastrzębski Węgiel oraz o ponad 50 punktów, sklasyfikowany na 3 miejscu Trefl Gdańsk. – Jesteśmy naprawdę dumni z tego sukcesu – cieszy się Zastępczyni Burmistrza Woli, Grażyna Orzechowska – Mikulska. – To ogromny wyczyn, tym bardziej, że w pokonanym polu pozostawiliśmy zespoły, których seniorów na co dzień możemy oglądać w telewizji i stanowią oni o sile seniorskiej siatkówki – dodaje Orzechowska – Mikulska, która przed pandemią często kibicowała młodym siatkarzom z trybun. 

Ten sukces to efekt świetnej pracy zawodników i całych sztabów szkoleniowych – trenerów, statystyków, fizjoterapeutów czy psychologów, a także ogromnego wsparcia rodziców i władz Warszawy oraz Dzielnicy, które współfinansują szkolenie sportowe dzieci i młodzieży. Dzięki tej współpracy klub odniósł sukces we wszystkich kategoriach wiekowych – Na globalne wyniki w rankingu złożyły się: zeszłoroczny tytuł Mistrzów Polski Juniorów, piąte miejsce Kadetów i Młodzików w finałach Mistrzostw Polski oraz szeroki udział wolskich siatkarzy w kadrze Mazowsza podczas Olimpiady Młodzieży, na której zajęli ostatecznie drugie miejsce – podsumowuje Krzysztof Felczak, wiceprezes klubu i koordynator szkolenia sekcji męskiej. 

Bardzo dobrze w zestawieniu Instytutu Sportu wypadły także siatkarki z Woli, które zajęły ósmą lokatę. Dziewczęta na wygranie tego prestiżowego rankingu czekają już od 1997 roku, a wcześniej dokonały tego jeszcze raz – w 1987 r. W tym roku miano najlepszej młodzieżowej sekcji kobiet w siatkówce wywalczyły zawodniczki z MKS Kalisz, które wyprzedziły kolejno KS Energetyk Poznań oraz LTS Legionovia Legionowo. 

 

Data opublikowania: 12:10, 18 lutego 2021

Kategorie: , , , ,

Inne aktualności

„Eko z Twoją Wolą”, czyli dzieci i młodzież troszczą się o środowisko

Wolskie przedszkola i szkoły od lat działają na rzecz szeroko rozumianej ekologii. W tym roku realizują projekt „Eko z Twoją Wolą”. Celem inicjatywy jest m.in. zmotywowanie wychowanków i uczniów do poznawania najważniejszych wartości lokalnej przyrody, zachęcenie do działań na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego,...

Więcej
Grafika informacyjna, alert pomarańczowy

Komunikat o jakości powietrza 23 lutego – alert pomarańczowy

Informacja Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, który w związku z przekroczeniem dopuszczalnych norm jakości powietrza na obszarze woj. mazowieckiego, ogłosił...

Miniatura 71771

Dzień Bezpiecznego Internetu w Przedszkolu nr 124

9 lutego br. w Przedszkolu nr 124 przy ul. Dzielnej 15 b w Warszawie odbył się Dzień Bezpiecznego Internetu. W...